Dodano 2017-09-28 (komentarzy 0)

Zwiedzamy dom weselny – na co musimy zwrócić uwagę?

Wróć do listy artykułów

Wybór sali weselnej to zadanie niezwykle trudne, które potrafi przyprawić o ból głowy. W katalogach znajdziemy mnóstwo wizytówek różnych lokali, które zachęcają nas swoimi atutami, aby to właśnie w tym miejscu zorganizować wymarzone wesele. Wybieramy jeden z lokali, który odpowiada nam najbardziej. I co dalej?

Gdy przyjedziemy na miejsce najprawdopodobniej spotkamy się z menadżerem ośrodka lub jego właścicielem. To oni pokażą nam cały dom weselny i spróbują zachęcić nas do swojej oferty. Warto być przygotowanym na takie „zwiedzanie” lokalu, ponieważ wtedy łatwiej będzie nam zwrócić uwagę na detale, które mogą dużo mówić na temat renomy ośrodka.

Uwagę na samym początku zwracamy na przestrzeń dookoła ośrodka weselnego. Czy ogród jest ogrodzony i gwarantuje odpowiedni komfort, czy młodsi goście będą mieli wystarczająco dużo miejsca by na swój sposób bawić się na weselu. Czy nie brakuje ławek lub altanki, aby osoby zmęczone szalonymi tańcami mogły wyjść na zewnątrz i w spokoju posiedzieć na świeżym powietrzu. A także, czy osoby, które być może poznają się na weselu, znajdą zaciszne miejsce do rozmowy.

Jeżeli chodzi o główne pomieszczenie, czyli sale weselną, na pewno musimy dowiedzieć się od menadżera, kto odpowiada za dekorację i odpowiedni aranż sali. Czy zewnętrzną firmę na swój koszt muszą zamówić klienci, a może ośrodek sam zajmuje się odpowiednim przygotowaniem sali wliczając taką usługę w cenę. To bardzo ważne, ponieważ może się okazać, że okazyjna cena podawana przez ośrodek wcale nie jest tak atrakcyjna jak przeanalizujemy dokładnie ofertę.

Ważnym detalem, o którym powinniśmy pamiętać, jest zastawa stołowa. Może się to wydawać błahe, lecz ten punkt jest niezwykle ważny. Zastawa nie tylko służy celom konsumpcyjnym, ale jest także ważnym elementem całego wystroju sali. Co więcej, elegancka i zadbana zastawa stołowa bardzo dużo mówi nam na temat całego ośrodka.

Pokoje gościnne. To miejsce także musimy odwiedzić. Sprawdzić jaki komfort zapewnimy naszym gościom. Tutaj akurat nie musimy oczekiwać szczególnych luksusów. Wystarczy wygodne łóżko, przytulny wystrój, a przede wszystkim łazienka w pokoju, która jest niezwykle ważne. W końcu kobiety potrzebują miejsca aby w spokoju i bez pośpiechu zmyć makijaż weselny, a rano zamaskować drobne mankamenty urody, które po szalonym weselu mogą się pojawić.

A skoro o łazienkach mowa, bezwzględnie sprawdzamy też łazienki, które będą dostępne dla wszystkich weselnych gości. Czy panuje tam nienaganna czystość, czy nie brakuje mydła, papieru toaletowego i ręczników papierowych. Takie szczegóły również bardzo dużo mówią nam o renomie ośrodka weselnego, który obiecuje nam przecież najwyższy komfort.

Jeżeli wszystkie powyższe punkty znalazły naszą aprobatę, warto się także dopytać o możliwości rozstawienia stołów, o organizacje miejsca, a także o dodatkowe atrakcje weselne, które uświetnią uroczysty charakter wesela. Gdy już zdecydujemy się na wybór danego ośrodka czekają nas inne formalności związane choćby z wyborem odpowiedniego menu.

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę