Dodano 2017-08-30 (komentarzy 0)

Wrześniowe wesela nadchodzą!

Wróć do listy artykułów

Przed nami ostatni już ulubiony miesiąc wybierany na termin ślubu przez wiele Młodych Par. Jest to końcówka lata i wkraczanie w jesienną słotę, która nie jest optymalną porą do hucznej zabawy weselnej. Jednakże, wrzesień, to zupełnie co innego!

Mamy ciepłe temperatury, stosunkowo długi dzień, a także idąc przesądem ślubnym, literkę „R” w nazwie miesiąca, która zwiastuje Młodej Parze pomyślność. Jest to ostatni miesiąc, w którym odbywa się największa liczba ślubów. Okres ten zaczyna się pod koniec kwietnia i trwa do końca września. Choć w października również mamy całkiem sporą ilość ślubów, to jest ona nieporównywalnie niższa od miesięcy letnich.

Oczywiście wesele na jesień również może mieć swój niezwykły urok. W końcu Polska słynie z bardzo pięknej, złotej jesieni. Tyle tylko, że w tym okresie roku pogoda jest zupełnie nieprzewidywalna. Wybieranie października to jak gra w ruletkę. Być może dopisze nam piękne słońce i blask złotych liści tworzących piąkną scenerię, w której zaplanowana może zostać niezwykła sesja ślubna w plenerze. Jednakże, możemy mieć pecha, a w zaplanowany przez nas dzień pogoda będzie ponura, senna i męcząca.

Osoby odpowiedzialne za odpowiednią oprawę muzyczną oraz konferansjerkę w trakcie wesela, zgodnie twierdzą, że to najgorsza możliwa pogoda, kiedy ciężko zachęcić gości do hucznej zabawy. Podobno lepsza jest już śnieżna, mroźna zima. Goście weselni podświadomie szukają okazji aby uciec od tych niskich temperatur, a to sprzyja wspaniałej biesiadzie i szalonym tańcom.

No cóż, wracając do wrześniowych wesel, na pewno mają one swój niepowtarzalny klimat. Choć pogoda potrafi płatać figle, babie lato to okres niezwykły. Jeżeli już we wrześniu staniecie na ślubnym kobiercu, albo jesteście zaproszeni jako goście, Modne Wesele życzy Wam wspaniałej, wrześniowej pogody i udanej zabawy! 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)