Dodano 2017-08-18 (komentarzy 0)

Wianki ponownie modne, sentymentalny powrót do korzeni?

Wróć do listy artykułów

W modzie ślubnej zawsze istotną rolę stanowiło nawiązywanie do tradycji. Klasyka zawsze była w cenie co było bardzo dobrze widoczne w salonach sukni ślubnych. Teraz, wróciła moda na wianki, które coraz częściej są wybierana zamiast welonu. To powrót do korzeni, do czasów, kiedy ślub bez białego wianka z kwiatów po prostu nie mógł się udać.

Wianek ślubny symbolizował czystość i niewinność Panny Młodej. Powiadało się, że świeżo upieczone mężatki w trakcie nocy poślubnej ofiarowują swoje wiano mężowi. Nie bez przyczyny, duże kontrowersje w dawnych czasach wywoływały śluby kobiet, których głowa zdobiła wiano, a wszyscy wokół wiedzieli, że Panna Młoda do niewinnych nie należy, a jej wiano zostało oddane dużo wcześniej. Na wsiach zdarzały się przypadki gdzie wzburzeni mieszkańcy zrywali wianek z głowy Panny Młodej. Wtedy, był to bardzo ważny symbol.

Dzisiaj jest nieco inaczej. Czasy się zmieniły, a światopogląd uległ radykalnym przemianom, dzięki czemu, wianek nie symbolizuje już dziewictwa Panny Młodej. Dzisiaj jest to po prostu wspaniała ozdoba zachowana w minimalistycznym stylu, robiąca ogromne wrażenie. Wianek wykonany z kwiatów naturalnych lub sztucznych, a także jako opaska z biżuterii. To przepiękny element natury, który przywodzi na myśl dawne romantyczne dzieje młodych panien z kwiecistym wiankiem.

Trend na wianki w modzie ślubnej na pewno się utrzyma przez co najmniej kilka najbliższych lat. Pracownie florystyczne prześcigają się w projektowaniu olśniewających wianków wykonanych z kwiatów. Klasyczna biel, a może stonowane kolory? Wszystko zależy od typu urody Panny Młodej, a także od wybranej przez nią sukni oraz dodatków. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)