Dodano 2017-08-18 (komentarzy 0)

Wianki ponownie modne, sentymentalny powrót do korzeni?

Wróć do listy artykułów

W modzie ślubnej zawsze istotną rolę stanowiło nawiązywanie do tradycji. Klasyka zawsze była w cenie co było bardzo dobrze widoczne w salonach sukni ślubnych. Teraz, wróciła moda na wianki, które coraz częściej są wybierana zamiast welonu. To powrót do korzeni, do czasów, kiedy ślub bez białego wianka z kwiatów po prostu nie mógł się udać.

Wianek ślubny symbolizował czystość i niewinność Panny Młodej. Powiadało się, że świeżo upieczone mężatki w trakcie nocy poślubnej ofiarowują swoje wiano mężowi. Nie bez przyczyny, duże kontrowersje w dawnych czasach wywoływały śluby kobiet, których głowa zdobiła wiano, a wszyscy wokół wiedzieli, że Panna Młoda do niewinnych nie należy, a jej wiano zostało oddane dużo wcześniej. Na wsiach zdarzały się przypadki gdzie wzburzeni mieszkańcy zrywali wianek z głowy Panny Młodej. Wtedy, był to bardzo ważny symbol.

Dzisiaj jest nieco inaczej. Czasy się zmieniły, a światopogląd uległ radykalnym przemianom, dzięki czemu, wianek nie symbolizuje już dziewictwa Panny Młodej. Dzisiaj jest to po prostu wspaniała ozdoba zachowana w minimalistycznym stylu, robiąca ogromne wrażenie. Wianek wykonany z kwiatów naturalnych lub sztucznych, a także jako opaska z biżuterii. To przepiękny element natury, który przywodzi na myśl dawne romantyczne dzieje młodych panien z kwiecistym wiankiem.

Trend na wianki w modzie ślubnej na pewno się utrzyma przez co najmniej kilka najbliższych lat. Pracownie florystyczne prześcigają się w projektowaniu olśniewających wianków wykonanych z kwiatów. Klasyczna biel, a może stonowane kolory? Wszystko zależy od typu urody Panny Młodej, a także od wybranej przez nią sukni oraz dodatków. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę