Dodano 2018-01-22 (komentarzy 0)

Wesele w stylu Boho-chic – modny trend w roku 2018

Wróć do listy artykułów

W ubiegłym roku ogromną popularność w trendach ślubnych zyskał styl Boho-chic. Zdaniem ekspertów, rok 2018 przyniesie jeszcze więcej ślubów i wesel zachowanych w tej stylizacji. Z tej okazji postanowiliśmy nieco przybliżyć ten mało znany styl w Polsce. W naszym kraju od wielu lat króluje przywiązanie do tradycji. Tendencje powoli się zmieniają i coraz więcej młodych osób marzy o weselu stylizowanym na style popularne za granicą. Styl Boho-chic to całkowite zerwanie z bogatą tradycją polskich ślubów i wesel. To manifestacja wolności i luźnego stylu!

Styl Boho-Chic – połączenie trzech elementów

Już sama nazwa wiele mówi nam na temat stylu. Boho-Chic to połączenie trzech elementów: hippisowskiej wolności pełnej kolorów, niepowtarzalnego klimatu artystycznej bohemy, a także luzu typowego dla surferów z Florydy. Wydaje się zatem, że stylu boho-chic absolutnie nie da się wpleść w trendy weselne. A jednak, kierując się pewną symboliką i znaczeniem stylu można stworzyć niezwykłą aranżację, która z całą pewnością zbuduje niepowtarzalny i unikatowy klimat.

Kiedy styl Boho Chic sprawdzi się najlepiej?

Zważając na symbolikę stylu oraz jego charakterystyczne elementy, Boho-Chic będzie doskonałym trendem w przypadku wesel plenerowych. Oczywiście możemy go zastosować także w przypadku wesela w lokalu, jednakże w tym przypadku musimy postawić na miejsce o dosyć luźnym, regionalnym klimacie, który będzie pasował do miejsc, w jakich gustowała bohema artystyczna.

Jednakże najważniejsze jest nastawienie Młodej Pary. Boho-chic jest stylem nieco buntowniczym, który sprzeciwia się klasycznym trendom weselnym. Jeżeli marzycie o tradycyjnej białej sukni oraz ciemnym garniturze, nie powinniście decydować się na ten styl. Boho Chic stawia na feerie kolorów oraz luźnych elementów. Prekursorką stylu w modzie damskiej była Kate Moss.  Możemy również zapoznać się z niektórymi stylizacjami Cameron Diaz oraz Mischy Barton.

Stylizacja weselna w stylu boho chic

Styl boho chic nie wyklucza białej sukni, jednak jej wygląd nieco odbiega od klasycznej stylizacji. Ważną część stanowią koronki i bardzo swobodne kroje. Dobrze sprawdzą się suknie odsłaniające nogi oraz plecy. Stylizacja boho chic stawia na piękno i naturalność. Szczególnie kobiety powinny pamiętać, że dotyczy to również makijażu… a raczej jego braku. Tak, boho chic stawia na bardzo lekki makijaż, który podkreśla naturalne atuty kobiecej twarzy. Dodatkami koniecznie muszą być kolorowe kwiaty. Ciekawym rozwiązaniem będą również akcenty owocowe!

W przypadku mężczyzn sprawa jest dużo prostsza. Wystarczy zerwać z klasyczną elegancją. Garnitur w ciekawym kroju i koloru. Podobnie zresztą jak koszula. Dodatki w postaci szelek lub oryginalnej kamizelki. Kolorowa mucha pod szyją. W ten sposób uzyskamy idealny wygląd męski na ślub i wesele zachowane w stylu Boho-Chic.

Przekonajcie gości do swojego pomysłu

Zdecydowaliście się na wesele w stylu boho-chic? Świetnie! Jednak przed Wami trudne zadanie. Otóż musicie odpowiednio przygotować swoich gości na dość nietypową stylizację. Jeżeli nie zadbacie o właściwe nastawienie, z niepowtarzalnego klimatu wyjdzie komediodramat. Wyobraźcie sobie sytuacje, w których Państwo Młodzi są ubrani zgodnie ze stylem boho chic, a reszta gości przybyła na uroczystość w klasycznych, eleganckich strojach zgodnie  z tradycją.

Istotną rolę odegra tutaj właściwe zaproszenie. Wykorzystanie kwiatów, koronek, drewnianych akcentów, a także piór. W ten sposób od samego początku wywołacie zaciekawienie gości. Nie bójcie się spersonalizować zaproszenia i napisać go własnymi słowami. Koniecznie użyjcie sformułowania „boho-chic”. Wtedy każdy będzie mógł nabyć wiedzy o tym stylu w Internecie. Do gości w starszym wieku warto zadzwonić i wyjaśnić znaczenie oraz symbolikę takiej stylizacji. Dla osób przyzwyczajonych do klasycznych, tradycyjnych rozwiązań, może to być lekki szok.

Najważniejsza w stylu boho-chic jest autentyczność

Kluczem do sukcesu jest odpowiedź na pytanie, czy Wasze wesele ma być całkowitym odzwierciedleniem stylu boho-chic, czy może ma wykorzystywać jedynie niektóre elementy. Jeżeli wybieracie pierwszą z opcji, musicie pamiętać o jednym – przed Wami długotrwały proces łamania tradycyjnych koncepcji. Będziecie musieli dołożyć szczególnych starań w przypadku wyboru dj i wodzireja, a także firmy zajmującej się dekoracjami. Odpowiedniego podejścia wymaga także karta dań. Tylko w ten sposób uda Wam się stworzyć autentyczne wesele w stylu boho-chic. Nie jest to łatwe, jednak satysfakcja oraz przeżycia na uroczystości? Bezcenne i niezapomniane. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)