Dodano 2017-09-16 (komentarzy 0)

Wesele kilka dni po ślubie?

Wróć do listy artykułów

Mały, drewniany kościółek w górach. Kilku najważniejszych gości: rodzice, świadkowie, najbliżsi przyjaciele. Niezwykły klimat miejsca, w którym „tak” brzmi bardziej dostojnie, romantycznie. Kameralny ślub jest marzeniem wielu par, jednak zawsze pojawia się kilka problemów, o których dzisiaj pokrótce opowiemy.

Przede wszystkim, formalności. Zarezerwowanie małego kościołka i dogadanie się z miejscowym księdzem to priorytet. Bardzo często pary słyszą odmowę od księdza, który nie chce udzielić ślubu obcym osobom nie związanym z parafią. Takie sprawy zazwyczaj rozwiązuje się poprzez szczerą rozmowę z „księdzem z powołania”, któremu zależy na szczęściu innych ludzi i który zrozumie Wasze pobudki do zawarcia sakramentu małżeństwa w tak szczególnym miejscu.

Jednak pojawia się kolejny problem, szczególnie gdy mamy wielu przyjaciół i znajomych? O ile zaproszenie garstki osób nawet w odległe miejsce nie stanowi większego problemu, o tyle zorganizowanie wesela 400km od domu to już bardzo trudne wyzwanie organizacyjne. Dlatego też warto zastanowić się nad pewną ciekawą alternatywą. A może lepiej zorganizować kameralny ślub z kilkoma zdjęciami, a następnie zaprosić gości na wesele w bliższym miejscu?

Natomiast rodziców i świadków zaprosić do równie zacisznej restauracji, gdzie uczcicie ten wyjątkowy moment. To rozwiązanie sprawia, że po ślubie macie jeszcze kilka dni dla siebie w wybranym przez Was miejscu, a dodatkowo, macie całkowity spokój i swobodę w zorganizowaniu wesela, na którym oznajmicie gościom, że sakramentalne „tak” zostało powiedziane, pokażecie zdjęcia, a następnie zaprosicie wszystkich by razem z Wami uczcili ten wspaniały moment.

Taki scenariusz wciąż nie jest w Polsce nazbyt popularny, a nawet traktowany przez niektórych jako tabu i naruszenie tradycji, która nakazuje organizować wesele tego samego dnia zaraz po ślubie. Jednak to Wasze święto i to Wy macie prawo decydować o tym, w jaki sposób chcecie złożyć przysięgę małżeńską i jak należycie uczcić to przeżycie. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę