Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

W jakim stylu urządzić wesele?

Wróć do listy artykułów

Może być ono typowe, czyli piękne stroje, sala pełna kwiatów, bez jakiegoś oryginalnego motywu przewodniego. Tak też jest przyjemnie, jeśli zadba się o elegancję i miły klimat. Można jednak wyprawić wesele tematyczne. Takie bardziej oryginalne uroczystości stały się ostatnio modne. To, co jest główną korzyścią z nich, to większe poczucie wyjątkowości tego dnia i większa radość z uroczystości. Poczuć się można wyjątkowo, tak jak i szczególny jest dzień ślubu. Jest kilka stylów, które można polecić, bo zapewniają miły klimat wesela i będą odpowiadać gościom weselnym.

Styl rustykalny, czyli połączenie klimatów, retro, romantycznego i ekologicznego, to bardzo przyjazna oprawa uroczystości. To połączenie swojskości i elegancji. Panna Młoda i Pan Młody mają eleganckie stroje. Nie muszą być one bardzo wykwintne. Elegancja i prostota to także dobry wybór. W wystroju sali dominować będzie drewno, kwiaty i charakterystyczne dla tego stylu ozdoby, jak świece, tkaniny, koronki. Różne odniesienia do natury i stylu wiejskiego są mile widziane. Wesele można także całkowicie urządzić w stylu wiejskim. Wtedy pasują stroje ludowe, dekoracja jak z dawnej chaty, tradycyjne jedzenie. Tradycyjna kapela weselna to wtedy konieczność. Żadnego słuchania odtwarzanej muzyki. Przy tym stylu nie będzie to pasować. Dla wielbicieli natury wspaniałym pomysłem może być uroczystość w stylu ekologicznym, wyprawiana na świeżym powietrzu. Można ją też urządzić w sali weselnej, ale musi ona w wystroju swoim nawiązywać do natury. Lepsze jednak byłoby świeże powietrze. Otoczenie przyrody, prostota, naturalność, to kwintesencja tego stylu. Pan Młody i Panna Młoda mogą mieć proste stroje. Kwiaty dla ozdoby i do bukietu ślubnego będą z ogródka albo polne. Do zabawy przygrywać może nieduży zespół weselny czy nawet jedna osoba.

Wszystkie poprzednie inspiracje weselne nawiązywały do naturalności i ekologii. Można także w planowaniu wesela pójść w innym kierunku, czyli postawić bardziej na elegancję i niezwykłość. Pierwsza z takich propozycji to ślub jak z Hollywood, na którym każdy będzie mógł się poczuć jak na uroczystości u gwiazd filmowych. Obojętnie, gdzie się ją urządzi, czy w sali, czy na świeżym powietrzu, trzeba postawić na elegancję i wykwintność. To samo musi dotyczyć menu weselnego oraz muzyki. W wystroju sali musi być sporo kwiatów. Stroje Panny Młodej i Pana Młodego to klasyczna elegancja. Zaproponować można także styl romantyczny. Wesele eleganckie i w romantycznym, nieco bajkowym klimacie na długo pozostanie w pamięci. Panna Młoda może mieć suknię niczym prawdziwa księżniczka. Pan Młody może mieć lśniące elementy w swoim stroju. Wystrój sali może nawiązywać do pasteli lub mocniejszych barw. To może być np. połączenie różu i fioletu, bo pięknie i bajkowo się ono prezentuje. Delikatne tkaniny, kwiaty, świece, stworzą piękną oprawę dla zabawy. Sala musi tak wyglądać, by po wejściu do niej poczuć się jak w bajce. Musi być urocza.

Styl rustykalny, wiejski, ekologiczny, jak u gwiazd filmowych albo romantyczny i bajkowy, który wybrać? Najlepiej ten, w odniesieniu do którego ma się najbardziej pozytywne odczucia. Wziąć jednak trzeba pod uwagę i porę roku. Jeśli ślub będzie jesienią lub zimą, to ekologiczny nie uda się tak, jak latem. O uroczystości w plenerze tym bardziej nie ma wtedy co marzyć. Powyższe propozycje można modyfikować. Można także potraktować je jako inspirację do znalezienia własnego pomysłu. Każdy będzie dobry, jeśli wiadomo, że przy takim stylu można będzie dobrze się bawić.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę