Dodano 2017-12-01 (komentarzy 0)

Ślub w zimie nie taki straszny jak go malują!

Wróć do listy artykułów

Śnieg zawitał w ostatnich dniach do naszego kraju i w niektórych regionach Polski zrobiło się biało. Choć większość osób marzy o swoim ślubie i weselu w lecie, zima również niesie ze sobą wspaniałe uroki, które warto wykorzystać. Pamiętamy oczywiście o tradycji, a zatem wskazujemy również najlepszy miesiąc na zorganizowanie wesela – Grudzień. Oczywiście ze względu na literę „R” w nazwie miesiąca. Paradoksalnie, jest to jednak najtrudniejszy zimowy miesiąc do organizacji ślubu.

Grudzień to miesiąc wydatków. Święta, Mikołajki i wyczekiwane zwieńczenie roku, czyli Sylwester. Dlatego też, zapraszając gości na nasze wesele w grudniu, musimy się liczyć, że nie otrzymamy tak cennych prezentów jak w okresie wiosennym czy letnim. Wiele osób w tym miesiącu jest pod kreską i dba o każdą złotówkę. A jak wiadomo, w prezencie ślubnym symbolicznych kwot w kopercie się nie daje. Dodatkowo, w miesiącu tym ludzie są bardzo zabiegani i zajęci, dlatego też, nie wszyscy goście będą mogli przyjąć nasze zaproszenie.

Dlatego też, bardziej adekwatne wydają się miesiące: Styczeń i Luty. To okres karnawału, klimat świąteczny wciąż unosi się w powietrzu. Wyobraźmy sobie wesele w biesiadnym stylu z potrawami domowymi serwowanymi często na stole świątecznym. Wyobraźmy sobie biały puch okrywający okolicę. Można się poczuć jak na Sylwestrze. A zatem szampańska zabawa jest gwarantowana.

Zima niesie ze sobą również unikalną możliwość stworzenia pięknych zdjęć plenerowych w zimowym otoczeniu. Szczególnie w krajobrazie górskim w otoczeniu lasu przykrytego śniegiem. W ten sposób można stworzyć niezapomnianą pamiątkę, która po wielu latach wciąż będzie przypominać niezwykły klimat tego dnia. Oczywiście, zimowe wesela wiążą się z dość sporym ryzykiem.

Pogoda w Polsce potrafi zaskakiwać, białych świąt w wielu regionach kraju nie było już od lat. Na dobrą sprawę, prawdziwie zimową aurą, w której sypie śnieg, a delikatny mróz nie pozwala mu się stopić, mamy w naszym kraju przez kilka tygodni. Później pora roku przeplata śnieżyce z dodatnimi temperaturami oraz deszczem. Dlatego też, nie mamy absolutnie żadnej gwarancji, że w styczniu albo lutym, w dzień terminu ślubu krajobraz za oknami będzie taki jaki wymarzyliśmy.

Niemniej jednaj, zimowe wesela gdy dopisze szczęście, są niezwykle klimatyczne i trzeba przyznać, że nierzadko obfitują w dużo lepszą zabawę niż wesela w lecie. Jeszcze kilkanaście lat temu był to bardzo powszechny i często praktykowany zwyczaj. Jednakże, gdy prawdziwa zima odeszła w niepamięć i przypomina nam o sobie jedynie przez kilka dni w roku, wiele osób nie chce grać w rosyjską ruletkę by nie okazało się, że w dzień ślubu za oknami będzie plucha, błoto i deszcz. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę