Dodano 2017-08-24 (komentarzy 0)

Ślub w stylu angielskim

Wróć do listy artykułów

Wiele osób w Polsce błędnie interpretuje pojęcie ślubu w stylu angielskim. Walnie przyczyniają ku temu domy weselne, które prezentują taką ofertę jako ślub w plenerze. Rzeczywiście, śluby plenerowe są bardzo popularne w Anglii, jednakże ślub w angielskim stylu to coś więcej. To szereg istotnych zwyczajów, których Anglicy przestrzegają. My zaprezentujemy trzy najważniejsze zwyczaje.

Państwo Młodzi w dniu swojego ślubu widzą się dopiero w kościele. Wcześniej według zwyczaju, Pan Młody nie powinien widzieć wybranki swojego serca, ponieważ to przynosi pecha. A więc zgodnie z tradycją, Pan Młody czeka na ślubnym kobiercu, a Panna Młoda jest wprowadzana do Kościoła przez ojca, który następnie odprowadza ją do Pana Młodego i symbolicznie przekazuje rękę swej córki. Na ślubie jest obecna tylko najbliższa rodzina, świadkowie oraz najbliższe osoby z otoczenia Pary Młodej.

Następnie w tym gronie Para Młoda rusza na śniadanie weselne. Skąd nazwa skoro posiłek ten będzie spożywany dopiero około godziny 17:00? „Wedding Breakfast” wzięło się właśnie ze zwyczaju, że Państwo Młodzi nie widzieli się przez cały dzień. To będzie ich pierwszy wspólny posiłek nazywany właśnie śniadaniem, a nie obiadem. Jeżeli chodzi a alkohol, w weselu angielskim rezygnuje się z mocniejszych trunków. Obecne jest wino, a czasami, dużo rzadziej, także piwo. Po posiłku przychodzi czas na toast. Przemowę wygłasza ojciec Panny Młodej, następnie Pan Młody, a na końcu jego świadek, który w krótkich słowach bardzo często żartuje sobie z Pana Młodego. Oczywiście, zgodnie z tradycją.

Dopiero po tym Wedding Breakfast, około godziny 19:00 rozpoczyna się właściwe wesele, na które przybędzie dalsza rodzina oraz znajomi Pary Młodej. W odróżnieniu od polskiego zwyczaju, co może nieco dziwić, w Anglii nie przykładają dużej wagi do ubioru. Goście często są ubrani swobodnie. Poczęstunek dla gości zawsze fundują Państwo Młodzi. Zabawa weselna rozpoczyna się od Pierwszego Tańca podobnie jak u nas.

Jak zatem widzicie, ślub w stylu angielskim wcale nie musi być uroczystością plenerową, ale bardzo często osoby decydują się na to rozwiązanie, a to za sprawą niewielkiej liczby osób, które na ślubie są obecne. Przestronny kościół nie jest odpowiedni miejscem dla zgromadzenia kilkunastu osób. Wybiera się więc Urząd Stanu Cywilnego, lub właśnie ślub plenerowy na łonie natury. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę