Dodano 2017-08-03 (komentarzy 0)

Ślub cywilny – czyli co powinniśmy wiedzieć

Wróć do listy artykułów

Ślub cywilny – czyli co powinniśmy wiedzieć

Gdy dwoje ludzi powie sobie „tak” przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, w świetle prawa dwoje ludzi staje się małżeństwem ze wszystkimi obowiązkami i prawami jakie niesie ze sobą ten stan. Wszystko odbywa się w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze w obecności dwóch świadków, którzy podpiszą się na dokumencie potwierdzającym zawarcie małżeństwa.

Zanim powiecie sobie „tak”

Przed zawarciem małżeństwa należy dopilnować wszystkich formalności związanych z przygotowaniem do ślubu cywilnego. Koszty, które musimy ponieść w Urzędzie Stanu Cywilnego nie są duże i nie powinny przekroczyć 100zł. Przed samą ceremonią należy jeszcze podpisać zaświadczenie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa, a także, co tyczy się szczególnie Panny Młodej, zadecydować jakie nazwisko po zmianie stanu cywilnego będą nosić nowożeńcy.

O czym należy pamiętać zawierając ślub cywilny?

Oczywiście o dokumentach! Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, było już wiele przypadków osób, które zapomniały o swoim dowodzie osobistym. Co w takiej sytuacji? Najczęściej przy sympatycznym urzędniku następuje przerwa, a ktoś z rodziny bardzo szybko musi udać się po zapomniany dowód. Pamiętajmy, ślub to ogromna dawka stresu. Zapomnieć o kawałku plastiku w tym stanie wcale nie jest tak trudno. Oprócz dokumentu tożsamości,  należy mieć ze sobą także skrócone akty urodzenia.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę