Dodano 2017-08-03 (komentarzy 0)

Ślub cywilny – czyli co powinniśmy wiedzieć

Wróć do listy artykułów

Ślub cywilny – czyli co powinniśmy wiedzieć

Gdy dwoje ludzi powie sobie „tak” przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, w świetle prawa dwoje ludzi staje się małżeństwem ze wszystkimi obowiązkami i prawami jakie niesie ze sobą ten stan. Wszystko odbywa się w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze w obecności dwóch świadków, którzy podpiszą się na dokumencie potwierdzającym zawarcie małżeństwa.

Zanim powiecie sobie „tak”

Przed zawarciem małżeństwa należy dopilnować wszystkich formalności związanych z przygotowaniem do ślubu cywilnego. Koszty, które musimy ponieść w Urzędzie Stanu Cywilnego nie są duże i nie powinny przekroczyć 100zł. Przed samą ceremonią należy jeszcze podpisać zaświadczenie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa, a także, co tyczy się szczególnie Panny Młodej, zadecydować jakie nazwisko po zmianie stanu cywilnego będą nosić nowożeńcy.

O czym należy pamiętać zawierając ślub cywilny?

Oczywiście o dokumentach! Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, było już wiele przypadków osób, które zapomniały o swoim dowodzie osobistym. Co w takiej sytuacji? Najczęściej przy sympatycznym urzędniku następuje przerwa, a ktoś z rodziny bardzo szybko musi udać się po zapomniany dowód. Pamiętajmy, ślub to ogromna dawka stresu. Zapomnieć o kawałku plastiku w tym stanie wcale nie jest tak trudno. Oprócz dokumentu tożsamości,  należy mieć ze sobą także skrócone akty urodzenia.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)