Dodano 2017-12-12 (komentarzy 0)

Single i poszukiwanie partnera na wesele

Wróć do listy artykułów

W dzisiejszych czasach wiele młodych osób nie decyduje się na poważne związki. Często jest to spowodowane nadmiarem pracy i oczekiwaniem na optymalny moment, który będzie najlepszy na zbudowanie trwałego i szczęśliwego związku. Takie osoby stają jednak przed dylematem w przypadku takich wydarzeń jak wesele, gdzie normy społeczne z góry zakładają, że każdy powinien pojawić się na przyjęciu z osobą towarzyszącą. Jak prezentuje się ta kwestia w praktyce?

Otóż, jak się okazuje, wystarczy popytać znajomych, którzy niedawno uczestniczyli w przyjęciu weselnym, a dowiemy się, że osoby bez partnera nie są już rzadkością. Wiele osób ceni sobie swobodę oraz preferuje zabawę w otwartym gronie. Niestety, bardzo często okazuje się jednak, że takie osoby spotykają się z niezbyt przychylnymi opiniami szczególnie pośród starszego pokolenia. Dlatego też, osoby nie będące w związku, powinny rozpatrzyć kwestie partnera na wesele.

Czy szukanie wolnej przyjaciółki/przyjaciela rzeczywiście jest kwestią obowiązkową? No cóż, na pewno ograniczy nam problemów oraz ciekawskich pytań, dlaczego na weselu zjawiamy się jako wolny strzelec. Dlatego też, na początku warto rozeznać się w sytuacji i u źródła zaczerpnąć informacji. Warto zatem skontaktować się z przyszłymi nowożeńcami i zapytać, czy na weselu będzie dużo gości bez osób towarzyszących. Jeśli tak, co zdarza się coraz częściej, wystarczy poprosić o rozlokowanie miejsc w taki sposób, abyśmy znaleźli się pośród innych singli. Możemy również zapoznać osoby, które wybierają się na wesele same. Może kwestia braku partnera rozwiąże się sama? Co możemy zrobić w sytuacji gdy na weselu nie będzie innych singli?

No cóż, w takiej sytuacji zdecydowanie wskazane jest dokonanie szybkiego przeglądu grona bliskich znajomych. Pośród przyjaciół mamy dużą szansę znalezienia osoby, która z przyjemnością potowarzyszy nam na weselu. W ten sposób będziemy mieć gwarancje dobrej zabawy zarówno przy stole jak również na parkiecie tanecznym. Problem pojawia się w sytuacji, gdy do nadchodzącego wydarzenia nie zostało dużo czasu. Szczególnie panowie będą w gorszej sytuacji, ponieważ kobiety zwracają szczególną uwagę na kreację oraz konieczność dodatkowych zakupów. Panie bez trudu znajdą w gronie znajomych eleganckiego partnera, któremu do szczęścia wystarczy garnitur.

Jeżeli poszukiwania w gronie najbliższych znajomych zawiodły, sytuacja staje się nieco napięta, szczególnie, że czas goni. Pozostają nam trzy opcje: Nie zwracając uwagi na konwenanse wybrać się na wesele samemu i cieszyć się dobrą zabawą ze wszystkimi, lub zasięgnąć do grona dalszych znajomych… a nawet nieznajomych. W końcu od czego mamy Internet? O tym, że brak partnera na wesele nie jest wyłącznie naszym problemem, przekonamy się na portalach społecznościowych, gdzie tworzone są specjalne grupy, w których możemy poszukać odpowiedniej osoby towarzyszącej.

Gdy zdecydujemy się na taki scenariusz, istnieje jeden niezwykle ważny wymóg – przed weselem spotkajmy się z daną osobą i nie bazujmy wyłącznie na rozmowach internetowych. Przy bliższym spotkaniu przekonamy się, czy rzeczywiście istnieje możliwość dobrej zabawy w tym gronie na weselu. Wiele osób podkreśla, że czasami lepszy jest brak partnera/partnerki niż źle dobrana osoba towarzysząca, która na weselu może narobić niemałego zamieszania. Na zakończenie, dobra rada dla wszystkich singli – bardzo szybko rozstrzygnijcie kwestie tego, czy planujecie pójść sami czy jednak poszukać właściwej osoby towarzyszącej. Takie poszukiwania wymagają czasu, a im bliżej terminu wesela, tym trudniej będzie nam znaleźć osobę chętną do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)