Dodano 2017-12-12 (komentarzy 0)

Single i poszukiwanie partnera na wesele

Wróć do listy artykułów

W dzisiejszych czasach wiele młodych osób nie decyduje się na poważne związki. Często jest to spowodowane nadmiarem pracy i oczekiwaniem na optymalny moment, który będzie najlepszy na zbudowanie trwałego i szczęśliwego związku. Takie osoby stają jednak przed dylematem w przypadku takich wydarzeń jak wesele, gdzie normy społeczne z góry zakładają, że każdy powinien pojawić się na przyjęciu z osobą towarzyszącą. Jak prezentuje się ta kwestia w praktyce?

Otóż, jak się okazuje, wystarczy popytać znajomych, którzy niedawno uczestniczyli w przyjęciu weselnym, a dowiemy się, że osoby bez partnera nie są już rzadkością. Wiele osób ceni sobie swobodę oraz preferuje zabawę w otwartym gronie. Niestety, bardzo często okazuje się jednak, że takie osoby spotykają się z niezbyt przychylnymi opiniami szczególnie pośród starszego pokolenia. Dlatego też, osoby nie będące w związku, powinny rozpatrzyć kwestie partnera na wesele.

Czy szukanie wolnej przyjaciółki/przyjaciela rzeczywiście jest kwestią obowiązkową? No cóż, na pewno ograniczy nam problemów oraz ciekawskich pytań, dlaczego na weselu zjawiamy się jako wolny strzelec. Dlatego też, na początku warto rozeznać się w sytuacji i u źródła zaczerpnąć informacji. Warto zatem skontaktować się z przyszłymi nowożeńcami i zapytać, czy na weselu będzie dużo gości bez osób towarzyszących. Jeśli tak, co zdarza się coraz częściej, wystarczy poprosić o rozlokowanie miejsc w taki sposób, abyśmy znaleźli się pośród innych singli. Możemy również zapoznać osoby, które wybierają się na wesele same. Może kwestia braku partnera rozwiąże się sama? Co możemy zrobić w sytuacji gdy na weselu nie będzie innych singli?

No cóż, w takiej sytuacji zdecydowanie wskazane jest dokonanie szybkiego przeglądu grona bliskich znajomych. Pośród przyjaciół mamy dużą szansę znalezienia osoby, która z przyjemnością potowarzyszy nam na weselu. W ten sposób będziemy mieć gwarancje dobrej zabawy zarówno przy stole jak również na parkiecie tanecznym. Problem pojawia się w sytuacji, gdy do nadchodzącego wydarzenia nie zostało dużo czasu. Szczególnie panowie będą w gorszej sytuacji, ponieważ kobiety zwracają szczególną uwagę na kreację oraz konieczność dodatkowych zakupów. Panie bez trudu znajdą w gronie znajomych eleganckiego partnera, któremu do szczęścia wystarczy garnitur.

Jeżeli poszukiwania w gronie najbliższych znajomych zawiodły, sytuacja staje się nieco napięta, szczególnie, że czas goni. Pozostają nam trzy opcje: Nie zwracając uwagi na konwenanse wybrać się na wesele samemu i cieszyć się dobrą zabawą ze wszystkimi, lub zasięgnąć do grona dalszych znajomych… a nawet nieznajomych. W końcu od czego mamy Internet? O tym, że brak partnera na wesele nie jest wyłącznie naszym problemem, przekonamy się na portalach społecznościowych, gdzie tworzone są specjalne grupy, w których możemy poszukać odpowiedniej osoby towarzyszącej.

Gdy zdecydujemy się na taki scenariusz, istnieje jeden niezwykle ważny wymóg – przed weselem spotkajmy się z daną osobą i nie bazujmy wyłącznie na rozmowach internetowych. Przy bliższym spotkaniu przekonamy się, czy rzeczywiście istnieje możliwość dobrej zabawy w tym gronie na weselu. Wiele osób podkreśla, że czasami lepszy jest brak partnera/partnerki niż źle dobrana osoba towarzysząca, która na weselu może narobić niemałego zamieszania. Na zakończenie, dobra rada dla wszystkich singli – bardzo szybko rozstrzygnijcie kwestie tego, czy planujecie pójść sami czy jednak poszukać właściwej osoby towarzyszącej. Takie poszukiwania wymagają czasu, a im bliżej terminu wesela, tym trudniej będzie nam znaleźć osobę chętną do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę