Dodano 2017-08-17 (komentarzy 0)

Przysięga ślubna coraz popularniejsza

Wróć do listy artykułów

Tym pomysłem jest autorska przysięga ślubna, która może zastąpić utarte „I ślubuję Ci…”. Częściej stosuje się jednak rozwiązanie, w którym padają zarówno klasyczne słowa przysięgi, tyle że, rozszerzone przez Waszą własną, oryginalną przysięgę. Zwyczaj ten jest szczególnie popularny, co nie może być niespodzianką, w Stanach Zjednoczonych.

A co może zawierać taka przysięga? Dosłownie wszystko. I to dosłownie. W Ameryce ludzie obiecują sobie wspólne oglądanie filmów, gotowanie Chili Con Carne przynajmniej dwa razy w miesiącu, a także inne nietypowe obietnice, na którym im zależy. Jest to forma humorystyczna, która rozładowuje stres związany z zawarciem małżeństwa. A przecież o to właśnie chodzi. Abyście byli odprężeni, spokojni, uśmiechnięci.

To nie oznacza oczywiście, by tego pomysłu używać do zamieniania całego ślubu w żart. Jednak odrobina humoru w tych arcyważnych chwilach z całą pewnością nie zaszkodzi. Zwyczaj ten staje się coraz popularniejszy w Polsce i ten trend na pewno się utrzyma. Pamiętajcie, by Wasza autorska przysięga była zwięzła, jasna i klarowna. Tak aby nie było żadnych wątpliwości.

Co chcielibyście usłyszeć w takiej przysiędze? Mi podoba się pomysł z Chili Con Carne, ale zmienił bym to danie na pizzę. Przydałaby się też przysięga, że po ślubie oboje będziemy mieli swobodne wyjścia ze znajomymi bez zbędnych pretensji. Czas układać przysięgę! 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)