Dodano 2017-08-17 (komentarzy 0)

Przysięga ślubna coraz popularniejsza

Wróć do listy artykułów

Tym pomysłem jest autorska przysięga ślubna, która może zastąpić utarte „I ślubuję Ci…”. Częściej stosuje się jednak rozwiązanie, w którym padają zarówno klasyczne słowa przysięgi, tyle że, rozszerzone przez Waszą własną, oryginalną przysięgę. Zwyczaj ten jest szczególnie popularny, co nie może być niespodzianką, w Stanach Zjednoczonych.

A co może zawierać taka przysięga? Dosłownie wszystko. I to dosłownie. W Ameryce ludzie obiecują sobie wspólne oglądanie filmów, gotowanie Chili Con Carne przynajmniej dwa razy w miesiącu, a także inne nietypowe obietnice, na którym im zależy. Jest to forma humorystyczna, która rozładowuje stres związany z zawarciem małżeństwa. A przecież o to właśnie chodzi. Abyście byli odprężeni, spokojni, uśmiechnięci.

To nie oznacza oczywiście, by tego pomysłu używać do zamieniania całego ślubu w żart. Jednak odrobina humoru w tych arcyważnych chwilach z całą pewnością nie zaszkodzi. Zwyczaj ten staje się coraz popularniejszy w Polsce i ten trend na pewno się utrzyma. Pamiętajcie, by Wasza autorska przysięga była zwięzła, jasna i klarowna. Tak aby nie było żadnych wątpliwości.

Co chcielibyście usłyszeć w takiej przysiędze? Mi podoba się pomysł z Chili Con Carne, ale zmienił bym to danie na pizzę. Przydałaby się też przysięga, że po ślubie oboje będziemy mieli swobodne wyjścia ze znajomymi bez zbędnych pretensji. Czas układać przysięgę! 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę