Dodano 2018-03-05 (komentarzy 0)

Prezent ślubny dla rodziców Państwa Młodych

Wróć do listy artykułów

Podziękowanie po oczepinach kierowane do rodziców Państwa Młodych to symboliczna chwila. Dzieci dziękują swoim rodzicom za te wszystkie lata, staranne wychowanie oraz troski, których rodzicom dostarcza nawet najlepsze dziecko. Jest to również symbolika, w których dzieci oficjalnie żegnają się z rodzicami by udać się własną drogą w nowo zbudowanej rodzinie. Dlatego też, prezent ślubny dla rodziców Państwa Młodych często stanowi duży problem. Co należy wręczyć rodzicom, aby w pełni oddać naszą wdzięczność za ich wkład w nasze dorosłe życie.

Tradycyjne pomysły na prezent

Wyróżniamy kilka podstawowych prezentów, które zdecydowanie najczęściej są wręczane rodzicom na ślubie. Piękne bukiety kwiatów, kosze z owocami i słodyczami, a także drogim alkoholem. No cóż, z całą pewnością jest to ciekawy prezent, jednak ma istotną wadę. Prezenty te mają charakter krótkotrwały. Kwiaty zwiędną, a kosze zostaną opróżnione ze smakołyków. Zważając na wzniosłą symbolikę tego wydarzenia, prezent ślubny dla rodziców powinien być czymś, co sprawi im radość na długie lata. Aby w pochmurny dzień, gdy nadejdzie atmosfera na wspominki, rodzice mogli sięgnąć po ten wyjątkowy prezent, który powinien spinać klamrą waszą relację: rodzic – dziecko.

Portrety rodziców Państwa Młodych

Powszechnym sposobem sprawienia bardziej trwałego prezentu jest wspólny portret rodziców. Oczywiście na jednym znajdą się rodzice Pana Młodego, a na drugim, Panny Młodej. Jest to dość spory wydatek, jednak zważając na okoliczności, nie wykracza on po za zdrowy rozsądek. Kluczowym czynnikiem przy wyborze tego prezentu jest oczywiście zatrudnienie właściwego artysty. Według pewnego przekonania, portrety dzielimy na dwie grupy – na te piękne, oraz na te kompletnie nieudane. Różnica polega na tym, że te piękne zawierają nie tylko namalowane twarze osób, ale również cząstkę ich duszy. Dlatego też, zadaniem Państwa Młodych jest dostarczenie malarzowi jak największej liczby informacji aby mógł on stworzyć niepowtarzalny i wyjątkowy portret.

Nowoczesny prezent ślubny dla rodziców

XXI wiek do era komputeryzacji i rozwoju technologicznego. A zatem, w tym kierunku zmierzają również trendy ślubne. Skoro prezent ślubny dla rodziców powinien być podziękowaniem za wspólnie spędzone lata, niech będzie to Wasza własna inwencja. Film przedstawiający Waszą rodzinę na zdjęciach, który z kolejnymi slajdami przedstawia kolejne etapy Waszego życia. Niech znajdzie się tam jak najwięcej symbolicznych chwil. Pierwszy dzień w szkole, zdana matura, zdjęcia z urodzin, obrona pracy dyplomowej. Jeżeli dysponujecie takimi zdjęciami, albo wspólnymi filmami, stwórzcie dla rodziców taki właśnie film. Spersonalizowany oczywiście dla rodziców Pana Młodego i Panny Młodej. Niech film kończy się Waszym zdjęciem i napisem: „Dziękujemy”. Do takiego prezentu warto oczywiście dodać ładny bukiet kwiatów. Oczywiście nie musimy wybierać nowoczesnych nośników i przygotować tradycyjną formę takiego prezentu jako zdobiony album ze zdjęciami.

Prezent od serca – najpiękniejsza pamiątka

W głębi serca, każdy z nas przechowuje gdzieś przywiązanie do tradycji. Prezent dla rodziców Państwa Młodych powinien być pamiątką, do której rodzice wrócą z uśmiechem za kilka lat. To Wasze szczere podziękowania oraz szczęście, które zawdzięczacie właśnie swoim rodzicom. Dlatego też, nawet najdroższe prezenty nie sprawią im takiej radości jak własnoręcznie przygotowany prezent. Czy to w postaci albumu ze zdjęciami, czy specjalnie nagranego filmu. Zawsze warto dodać zdjęcia z Waszej sesji narzeczeńskiej, aby Wasi rodzice mieli nie tylko zdjęcia z okresu dzieciństwa oraz dojrzewania, ale również z Waszego dorosłego, wspólnego życia.

Jak wręczamy prezent ślubny dla rodziców?

Zgodnie z tradycją, moment na podziękowania rodzicom przychodzi wraz z końcem oczepin. Wodzirej zapowiada tą symboliczną chwilę i prosi na parkiet rodziców Państwa Młodych. Nie ma jednego słusznego scenariusza podziękowań. Tylko od Was zależy ile powiecie publicznie, a ile zostawicie na prywatne podziękowania bez gości. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy na weselu. Podziękowanie zawsze będzie wzruszające i z patosem, ale postarajmy się również o rozluźnienie atmosfery jakimiś żartami lub zabawnymi historiami z okresu Waszego dzieciństwa. Na niektórych weselach, podziękowanie kończy się wspólnym tańcem do wcześniej wybranej piosenki. Na parkiecie symbolicznie tańczą trzy pary, rodzice Państwa Młodych oraz świeżo upieczone małżeństwo.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę