Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Prezent ślubny - co wybrać

Wróć do listy artykułów

Prezent na ślub często przysparza wiele problemów. Ciężko cokolwiek wybrać, biorąc pod uwagę fakt, że jest jeszcze kilkadziesiąt innych gości, którzy również mogą kupić to samo. Nie ma problemu jak przyszła para młoda przygotuje listę prezentów i goście wybierają z niej co kupią. Takie listy są jednak często niezbyt lubiane przez gości ponieważ zawierają niekiedy pozycje bardzo kosztowne. 

Co zamiast kwiatów?

Kwiaty są piękne, każdy to wie, ale ich żywot nie trwa wiecznie. Po kilku dniach więdną i nadają się do wyrzucenia. Można zatem zamienić je na coś innego. Pierwszym z pomysłów zastąpienia kwiatów są kupony lotto. Poza tym, że mogą przynieść parze młodej wygraną nadają się idealnie do przygotowania małego bukiecika. Wystarczy kilka lub kilkanaście kuponów, trochę trawy, jakieś listki, gałązki, taśma klejąca i można przygotować piękny bukiecik, który będzie bardzo zaskakujący. Drugim zastępstwem dla kwiatów może być książka lub wino. Wszystko zależy od tego czym się zajmują lub czym się interesują młodzi. Ostatnimi czasy coraz częściej pary młode dodają w zaproszeniach informację, że zamiast kwiatów wolą maskotki lub karmę dla zwierząt. Te pierwsze prezenty przekazywane są następnie do szpitali i domów dziecka a karma do schronisk, które będą bardzo wdzięczne za takie wsparcie. 

Prezenty standardowe

Najczęściej kupowanymi prezentami są akcesoria praktyczne niezbędne w codziennym życiu. Mogą to być sztućce, garnki, talerze, kubki. Często pojawia się również pościel czy urządzenia AGD takie jak mikrofalówki i czajniki. Możemy również spotkać prezenty bardziej wyszukane takie jak telewizor, laptop, tablet, smartfon. Do standardowych prezentów możemy zaliczyć również kopertę z pieniędzmi. Taki podarek jest w większości przypadków najbardziej oczekiwany. Organizacja wesela jest bardzo kosztowna i każdy pieniądz, który zostanie przekazany w prezencie jest idealnym wsparciem finansowania tej zabawy.

Prezenty niestandardowe

Wśród prezentów niestandardowych wyróżnić możemy różnego rodzaju vouchery. Może być to na przykład kupon na podróż poślubną w określonym miejscu. Może to być również kupon na jakieś ekstremalne sposoby spędzenia wolnego czasu jak chociażby skok na bungee, lot samolotem, czy przejażdżka samochodem rajdowym. Ciekawym pomysłem na prezent może być filmy, obraz lub zdjęcie przedstawiające parę młodą. W przypadku filmu może to być również prezentacja zdjęć i nagrań wideo jakie udało się nam zdobyć wraz z dodatkowym zabawnym komentarzem dotyczącym kolejnych fragmentów. Oryginalnym i praktycznym prezentem, niestety kosztownym, może być sztabka złota. Znaleźć można mennice, które przygotują nam sztabkę specjalnie na ślub. Jest to prezent i inwestycja kapitału dla pary młodej w jednym.

Każdy prezent powinien być dostosowany do konkretnej pary młodej oraz do stosunków jakie panują pomiędzy darczyńcą a obdarowanym. Na pewno inny prezent od babci a inny od bliskiej przyjaciółki. Pewne jest jedno. Każdy nawet najmniejszy prezent wykonany własnoręcznie może przynieść dużo więcej uśmiechu i radości niż prezent wart kilka tysięcy złotych kupiony przez bogatego wujka z zagranicy. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę