Dodano 2017-12-21 (komentarzy 0)

Prezent na rocznicę ślubu – od piątej do dziesiątej rocznicy ślubu

Wróć do listy artykułów

Dziś kolejny artykuł z serii pomysły na prezent śluby. Dziś zaczniemy jednak łączyć kolejne rocznice w jednym artykule. Omówiliśmy już pomysły na pięć pierwszych rocznic ślubu. Dziś nietuzinkowe pomysły na kolejne pięć lat owocnego małżeństwa. Pamiętaj, że idealnym prezentem z tej okazji zawsze będzie coś od serca. Ponieważ rzeczy przygotowane własnoręcznie przez drugą osobę stanowią ogromną wartość sentymentalną. Dlatego też, oprócz prezentu prezentem uniwersalnym będzie list, album ze zdjęciami lub sztuka własna przygotowana od serca!

Szósta rocznica ślubu – Cukrowa lub żelazna

W tym przypadku zdecydowanie łatwiej będzie nam zaplanować prezent odnoszący się do pierwszego znaczenia. Wystarczy skomponować atrakcyjny bukiet słodyczy lub ciekawie udekorowany koszyk. Im więcej kreatywności w łączeniu łakoci – tym lepiej. Nieco trudniej byłoby zaplanować prezent związany z żelazem. Metal ten bardzo rzadko jest stosowany w biżuterii. Panów uprzedzamy, że żelazko nie jest do końca romantycznym pomysłem… No chyba, że Wasza wybranka od dłuższego czasu daje klarowne sygnały, że w domu przydałoby się nowe żelazko. Ale do takiego prezentu koniecznie dołączcie trochę słodyczy! Możemy również poszukać żelaznych ozdób, ale ich dostępność jest mała, a cena czasami przewyższa złoto i srebro z uwagi na małą popularność oraz coraz trudniejszy dostęp do wytwórców zajmujących się obróbką tego metalu.

Siódma rocznica ślubu – wełniana lub miedziana

Bardzo prosta rocznica pod względem odpowiedniego prezentu. Zawsze miłym prezentem jest ciepły sweter na chłodne dni. Panie z całą pewnością będą zachwycone wielkim, wełnianym pluszakiem. Przytulanki niemal zawsze idealnie sprawdzają się w roli prezentu. W przypadku wełny odsyłamy zatem do ciekawej odzieży. W przypadku miedzi, bez trudu znajdziemy w większości sklepów internetowych nietuzinkowe prezenty wykonane z tego materiału. Breloczki, ozdoby, biżuteria. Mniej odpowiednim prezentem byłyby miedziane garnki…

Ósma rocznica ślubu – spiżowa, brązowa lub blaszana

W przypadku ósmej rocznicy najłatwiej będzie odnosić się do drugiego słowa, choć wszyscy rocznicą tą nazywają spiżowymi godami. Spiż jednak jest stopem miedzi i innych metali, który czasami zalicza się do brązu. W tym przypadku najlepszym pomysłem będą ozdoby lub biżuteria wykonana z tego metalu. Bardzo popularne są figurki wykonane z brązu. Bez trudu znajdziemy właściwy element biżuterii, ponieważ metal ten cieszy się ogromną popularnością. Mniej popularnym prezentem może być brązowa patera z wygrawerowanymi przesłaniem.

Dziewiąta rocznica ślubu – gliniana lub generalska

Pod względem prezentów bardzo wymagająca rocznica. Ciężko znaleźć tu odpowiedni przedmiot, który nada się na prezent. Oczywiście, ciekawym rozwiązaniem będzie udanie się na kurs lepienia gliny i na stworzenie własnoręcznego prezentu. Innym pomysłem jest wyprawa weekendowa do miejsc, które historycznie były mocno związane z wydobywaniem gliny i przemysłem z wykorzystaniem tego surowca. Ciekawą propozycją jest również wizyta w SPA. W końcu glina znajduje bogate zastosowanie w zabiegach kosmetycznych.

Dziesiąta rocznica ślubu – cynowa lub aluminiowa

Wasze małżeństwo trwa już całą dekadę. To wyjątkowa rocznica ślubu, w której do małżonków dociera jak długi okres czasu mają już za sobą. Dlatego też, dziesiątą rocznice cechują wyjątkowa trwałe i wytrzymałe metale – cyna oraz aluminium. W tym przypadku warto nieco odejść od tradycji i wybrać przede wszystkim oryginalny prezent, który skupi się na wyszczególnieniu okresu 10 lat. Może to być album ze zdjęciami przedstawiający każdy rok małżeństwa. Może to być pamiętnik opisujący najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Jeżeli pragniemy trzymać się materiałów, musimy szukać w obszarze naczyń domowych. Zarówno z cyny jak i aluminium wykonuje się patery, kubki oraz elementy zastawy stołowej. Jest to jednak dosyć kosztowny prezent. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)