Dodano 2017-09-21 (komentarzy 0)

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu

Wróć do listy artykułów

Dziś rozpoczynamy cykl związany z odpowiednim prezentem na rocznicę ślubu. Każda rocznica posiada swoją nazwę i to właśnie od niej zgodnie z tradycją próbujemy wymyślić ciekawy i oryginalny pomysł. Pierwsza rocznica ślubu jest nazywana papierową, a więc prezent powinien mieć coś wspólnego papierem.

Pole do popisu jest bardzo szerokie, choć wiele osób narzeka, że ciężko wymyślić ciekawy prezent, który będzie związany z papierem. Wręcz przeciwnie! Dziś zaprezentujemy szereg możliwości, jakie daje nam pierwsza rocznica ślubu. Zaczniemy od najpopularniejszego, papierowego prezentu, czyli biletów. W zależności od stanu portfela, mogą to być bilety do kina, teatru, albo bilety lotnicze, jeżeli drugiej połówce chcemy podarować podróż. Częstym zwyczajem są właśnie krótkie wczasy lub wyjazd na weekend do miejsca, w którym było się w podróży poślubnej.

Kolejny pomysł na papierowy prezent to zaproszenia. Jeżeli swój ślub uczciliście w restauracji, karczmie, hotelu lub innym ośrodku, który nie zajmuje się wyłącznie organizacją wesel, zaproszenie możemy kierować właśnie do tego miejsca, aby ponownie odwiedzić lokal i powspominać wspaniałe wesele jakie odbyło się w tym miejscu rok temu. Co więcej, niektóre ośrodki wręczają nowożeńcom taki właśnie prezent. Zaproszenie na uroczysty obiad z okazji pierwszej rocznicy ślubu. Panowie mogą także sprawić swojej żonie zaproszenie do SPA.

Inne pomysłu wiążą się bardziej z kreatywnością i wymagają inwencji twórczej. Może to być miłosny list, wiersz, album Waszymi wspólnymi zdjęciami. Prezentem papierowym będzie także ciekawa książka, która zainteresuje drugą połowę. Jak sami zatem widzicie, możliwości jest naprawdę bez liku. Wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć piękny i romantyczny prezent nie dysponując zasobnym portfelem.

A czego nie dawać na pierwszą rocznicę ślubu? Niektórzy w propozycjach prezentów podają także pieniądze lub bony upominkowe. W końcu są one wykonane z papieru. My jednakże odradzamy taki prezent. Przy pierwszej rocznicy ślubu bardzo istotny jest romantyczny klimat, który przypomni Wam czasy narzeczeństwa. Pieniądze i bony są pójściem na łatwiznę. Jeżeli już zdecydujemy się na taki prezent, to przynajmniej umieśćmy go w kopercie wraz z krótkim listem, w którym napiszemy kilka słów od siebie. Zaręczamy, że bardzo często to właśnie ten list będzie miał większe znaczenie dla obdarowanej osoby.

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)