Dodano 2018-02-23 (komentarzy 0)

Prezent dla gości weselnych – czym uhonorować naszych gości?

Wróć do listy artykułów

Niepisaną zasadą każdego wesela jest drobny prezent, jaki Państwo Młodzi powinni przygotować dla swoich gości. Należy również uwzględnić nieco większy prezent dla rodziców. Z dawną tradycją każdy gość powinien opuszczać salę weselną z butelką wódki oraz ciastem z wesela. Tradycja ta powoli przemija, a Państwo Młodzi preferują oryginalne drobiazgi, które będą stanowić pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Jaki prezent dla gości weselnych będzie najbardziej adekwatny?

Dekoracja stołu oraz prezent dla gości weselnych

Zgodnie z tradycją, prezent wręczają Państwo Młodzi wszystkim gościom, którzy opuszczają dom weselny. Jednak coraz częściej spotykana jest metoda pozwalająca urozmaicić stół weselny. W tym przypadku, prezent jest wręczany na samym początku uroczystości. Mały drobiazg zapakowany w ozdobne pudełko oraz krótki, spersonalizowany liścik dla każdego gościa. W tym przypadku możemy również połączyć prezent z wizytówką, która oznacza miejsca gości przy stole. Drobne upominki można również wręczać w trakcie uroczystości weselnej. Aby odciążyć nieco obowiązki Państwa Młodych, prezenty mogą roznosić również świadkowie lub starosta.

Smakołyki z weselnego stołu

O ile butelka wódki oraz ciasto nie stanowią już oryginalnego prezentu, o tyle wciąż można pomyśleć o podobnym prezencie. Wszystko zależy jednak od budżetu przeznaczonego na wesele. Ciekawym pomysłem jest wręczanie słoiczka słodkich konfitur domowej roboty, miodu lub alkoholu w formie domowej nalewki. Oczywiście wymaga to po pierwsze sporego nakładu pracy oraz większego budżetu. Pojęcie „domowej roboty” jest tutaj względne, ponieważ często to dom weselny zajmie się przygotowaniem takiego prezentu. Ładnie zapakowany słoiczek konfitur czy miodu wraz z karteczką z podziękowaniami stanowi bardzo ciekawy pomysł na prezent dla gości weselnych.

Oryginalny drobiazg w prezencie dla gości

Część par decyduje się uhonorować swoich gości płytą z nagranym ślubem oraz weselem. Oczywiście w tym przypadku prezent jest wręczany po upływie pewnego czasu. Ze względu na trudności organizacyjne oraz konieczność wysyłania wielu oddzielnych paczek w różne zakątki kraju, a czasem świata, nie zawsze jest to najlepszy sposób. Tym bardziej, że w dobie Internetu zdjęcia oraz filmy ze ślubu możemy wysłać na wiele sposobów drogą elektroniczną. Pozostańmy zatem przy drobiazgach jakie można wręczyć tuż po zakończeniu uroczystości weselnej.

Trudnym wyzwaniem organizacyjnym jest prezent polegający na wręczeniu wszystkim gościom ich zdjęcia wykonanego na polaroidzie z tego wyjątkowego dnia w ozdobnej ramce. Jest to świetny prezent, ale… Po pierwsze wymaga wprawnego fotografa, który zadba o to, aby wszystkim zrobić zdjęcie. Po drugie wymaga sporego nakładu finansowego na odpowiednią ilość ramek. Ostatnim problemem może być samo zrobienie zdjęcia. O ile na początku wesela wszyscy goście są w świetnej formie, o tyle wraz z upływem wysokoprocentowego alkoholu niektórzy tracą swoją naturalną fotogeniczność. Zrobienie ładnego zdjęcia może przerastać nawet najlepszych fotografów.

Oryginalny prezent wymaga zatem poświęcenia dużej ilości czasu lub środków finansowych. Możemy jednak pomyśleć o innych prezentach: Małe pluszaki, ruloniki z indywidualnymi podziękowaniami lub małe figurki. W tym przypadku pomóc mogą nam firmy zajmujące się dekorowaniem ślubów i wesele. Wiele firm posiada powiem szeroki spis drobnych prezentów jakie mogą przygotować na Wasz ślub. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w okresie trudnych przygotowań do ślubu, Państwo Młodzi mają bardzo mało czasu by zajmować się dodatkowymi czynnościami takimi jak własnoręczne prezenty. Aczkolwiek, krótki liścik dla każdego gościa z całą pewnością zostanie doceniony.

Prezent dla rodziców Państwa Młodych

To bardzo rozległy temat, który wymaga odrębnego opisania. Dlatego też, już niebawem opublikujemy obszerny artykuł, w którym opiszemy jak powinny wyglądać podziękowania oraz jaki prezent warto wręczyć. Istnieje mnóstwo pomysłów takich jak: kosze ze smakołykami oraz wytrawnym alkoholem, portrety, a także bardziej oryginalne pomysły jak chociażby ciekawe ozdoby do domu. O tym jednak opowiemy niebawem w kolejnym artykule. Dziś natomiast wiecie już wszystko na temat tego jak wybrać prezent dla gości weselnych. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę