Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Pomysły na plener ślubny

Wróć do listy artykułów

    Czasy, w których nowożeńcy uwieczniali dzień ślubu tylko w studiu fotograficznym należą już do przeszłości, zdarza się, że Młoda Para decyduje się na zdjęcia pozowane, ale największą popularnością cieszą się plenery ślubne. Kreatywny fotograf potrafi podczas takiej sesji wyczarować prawdziwe dzieła sztuki, dwojgu młodym zakochanym ludziom nie wiele potrzeba inspiracji, aby poczuli romantyczny nastrój.

    Spontaniczne zachowanie jest podłożem powstania najbardziej szalonych pomysłów, które fotograf potrafi uchwycić i zrobić niezwykły reportaż o miłości w najwspanialszych miejscach, które są dla młodych ważne. Współczesny nowoczesny świat to możliwość zrealizowania najbardziej niezwykłych projektów, których natchnieniem są nowożeńcy a realizatorem fotograf.

Analizują pomysły na plenery ślubne można wziąć pod uwagę takie życzenia jak:

  • Temat przewodni odnosi się do zainteresowań nowożeńców, którzy dzięki fotografii ślubnej mogą podzielić się z innymi swoją pasją. W trakcie sesji w takim plenerze czują się świetnie, nie muszą głowić się nad pozami, gestami wystarczy, że mogą być sobą i ze sobą. Przykładem pleneru ślubnego oddającego hobby Młodej Pary może być wspinaczka skałkowa, jazda na motorze, rowerze, rolkach czy gra na stadionie piłkarskim, ludzie parający się muzyką, mogą zaplanować sesję zdjęciową wśród instrumentów muzycznych, przy których czują się wspaniale.     
  • Myślą przewodnią może stać się okoliczna roślinność i nie musi odnosić się do wyszukanych pięknych parków, ale zwykłych łąk usłanych polnymi kwiatami czy ogrodu z pięknie owocującymi drzewami na tle, których strojnie ubrani młodzi ludzie będą wyglądali oryginalnie.
  • Plener ślubny może być motywem do pokazania miejsce, w których małżonkowie się poznali, zakochali lub po prostu lubią tam razem przebywać, dlatego postawienie na nadmorskie plaże zawsze jest trafionym pomysłem. Fotograf zainspirowany literackim pejzażem może wykonać niezwykłe zdjęcia, ponieważ posiadając doświadczenie zdaje sobie sprawę, że takie elementy jak urokliwy zachód słońca czy muszelki znalezione na plaży, nadają fotografii romantyzmu.
  • Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęć ślubnych w ulubionym plenerze nadmorskim, można poszukać innego tła związanego z wodą, do powstania efektownych zdjęć, może posłużyć chociażby okoliczna rzeka, jezioro czy nawet basen.
  • Niezmienne popularnym plenerem do fotografii ślubnej są statki, żaglówki, skutery wodne a nawet łodzie rybackie, wszędzie tam fotograf może wyczarować magiczne ujęcia. Jeżeli właśnie w takiej scenerii młodzi ludzie pragną utrwalić najpiękniejszy dzień w swoim życiu nie ma przeszkód, aby to uczynili.
  • Obcowanie z naturą, zarówno florą jak i fauną jest doskonałym pomysłem na zrealizowanie ślubnej sesji plenerowej, która ma przecież oddawać upodobania i zamiłowania, dlatego wielbiciele koni chętnie fotografują się na tle koni i, podczas jazdy konnej. Czy może być coś piękniejszego niż konie w galopie z piękną młodą parą?
  • Młodzi ludzie zakochani w górach, w zdobywaniu szczytów i chodzeniu trudnymi szlakami górskimi, często decydują się na plener ślubny w otoczeniu takiej przestrzeni, muszą tylko znaleźć fotografa, który zdecyduje się na taką wyprawę. Widoki spotykane podczas wycieczek górskich należą do najpiękniejszych i stają się dla każdego fotografa inspiracją, nie trzeba pozować, wystarczy być sobą i powstaną najcudowniejsze ujęcia na tle barwnych pejzaży.
  • Innym pomysłem na plener ślubny jest oczywiście przestrzeń miejska, w której żyją, uczą się czy pracują nowożeńcy, w każdym mieście można odnaleźć niebywałą architekturę na tle, której mogą powstać wyjątkowe zdjęcia. Wystarczy określić, które miejsca zasługują na szczególną uwagę lub poddać się pomysłom fotografa, który podpowie, które uliczki czy pięknie wykonane schody będą dla niego natchnieniem do stworzy unikalnych i zjawiskowych fotografii.
  • Ekstremalne plenery ślubne wymagają nie tylko odwagi od Młodej Pary, ale także od fotografa, który zgodzi się towarzyszyć im na przykład podczas skoku spadochronowego, żywioł, który trzeba pokonać to wyzwanie i pewność, że powstaną jedyne w swoim rodzaju pamiątkowe zdjęcia ślubne. Można zdecydować się na mniej niebezpieczne pomysły, jeżeli oczywiście obydwoje czują taką potrzebę i ochotę, na przykład jazda samochodami terenowymi może okazać się wspaniałym przeżyciem i tematem do powstania nietuzinkowej fotografii ślubnej.
  • Obecne trendy modowe w plenerze ślubnym dla ludzi lubiących wyzwania wskazują na dachy wieżowców, na których młodzi ludzie mogą przybierać niesamowite pozy i dawać fotografowi możliwość tworzenia niesamowitego dokumentu fotograficznego. Inny pomysł na swoje zdjęcia ślubne mają na przykład snowboardziści, którzy mogą zaprosić fotografa do wykonania zdjęć w ekstremalnych warunkach będących podwaliną do uchwycenia niezwykłych momentów.  
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę