Dodano 2017-11-16 (komentarzy 0)

Pokaz sztucznych ogni na weselu – o czym musimy pamiętać?

Wróć do listy artykułów

Widowiskowy pokaz sztucznych ogni na weselu to doskonała okazja aby urozmaicić wieczór oraz w niezwykle efektowny sposób uświetnić charakter przyjęcia. Na rynku mamy wiele firm, które specjalizują się w tego typu działalności i bardzo chętnie przygotują specjalny układ fajerwerków spersonalizowany do Młodej Pary. Należy jednak pamiętać o kilku niezwykle ważnych zagadnieniach oraz wymogach jakie są potrzebne do zorganizowania takiego pokazu.

Przede wszystkim, zawsze musimy skonsultować swój pomysł z domem weselnym. To absolutny priorytet, ponieważ niektóre firmy nie zgadzają się pokaz sztucznych ogni ze względu na brak bezpiecznego miejsca lub okoliczną zabudowę. Niewiele lokali położonych w dużych miastach zgadza się na podobną atrakcję, chyba, że pod szczególnymi warunkami. Pokaz fajerwerków jest zawsze mile widziany w domach weselnych posiadających duży ogród przeznaczony do podobnych wydarzeń.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest odpowiednia pora na zorganizowanie pokazu. Wiele Par życzy sobie, by pokaz sztucznych ogni był specjalnym otwarciem oczepin, które zgodnie ze zwyczajem rozpoczynają się o północy. Możemy na to liczyć wyłącznie w domach weselnych położonych na uboczy z dala od zabudowań mieszkalnych. W innych sytuacjach obowiązuje bowiem cisza nocna od godziny 22. Oczywiście dom weselny może złamać ten zakaz, ale robi to na własną odpowiedzialność i ryzykuje pokaźnym mandatem.

Istotnym aspektem jest również cena pokazu. Większość firm pirotechnicznych nie zorganizuje spektaklu za mniej niż 1000zł. Za najbardziej efektowne układy, a także fajerwerki na zamówienie trzeba zapłacić znacznie większą kwotę rzędu kilku tysięcy złotych. Zważając na wysokie koszty organizacji wesela, jest to całkiem istotny wydatek. Niemniej jednak, takie pokazy robią ogromne wrażenie i z całą pewnością zachwycą weselnych gości.

Na koniec, warto poruszyć kwestię terminów. Choć firm pirotechnicznych nie brakuje, popyt na ten rodzaj atrakcji jest bardzo duży, dlatego też, o wynajęciu odpowiednich wykonawców należy się zatroszczyć nawet kilka miesięcy przed terminem ślubu. Zdarza się powiem, że znane firmy z dużych miast mają pozajmowane weekendy nawet na pół roku do przodu. W końcu, pokaz sztucznych ogni jest częstym uświetnieniem wielu rodzajów imprez, nie tylko weselnych. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę