Dodano 2017-11-16 (komentarzy 0)

Pokaz sztucznych ogni na weselu – o czym musimy pamiętać?

Wróć do listy artykułów

Widowiskowy pokaz sztucznych ogni na weselu to doskonała okazja aby urozmaicić wieczór oraz w niezwykle efektowny sposób uświetnić charakter przyjęcia. Na rynku mamy wiele firm, które specjalizują się w tego typu działalności i bardzo chętnie przygotują specjalny układ fajerwerków spersonalizowany do Młodej Pary. Należy jednak pamiętać o kilku niezwykle ważnych zagadnieniach oraz wymogach jakie są potrzebne do zorganizowania takiego pokazu.

Przede wszystkim, zawsze musimy skonsultować swój pomysł z domem weselnym. To absolutny priorytet, ponieważ niektóre firmy nie zgadzają się pokaz sztucznych ogni ze względu na brak bezpiecznego miejsca lub okoliczną zabudowę. Niewiele lokali położonych w dużych miastach zgadza się na podobną atrakcję, chyba, że pod szczególnymi warunkami. Pokaz fajerwerków jest zawsze mile widziany w domach weselnych posiadających duży ogród przeznaczony do podobnych wydarzeń.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest odpowiednia pora na zorganizowanie pokazu. Wiele Par życzy sobie, by pokaz sztucznych ogni był specjalnym otwarciem oczepin, które zgodnie ze zwyczajem rozpoczynają się o północy. Możemy na to liczyć wyłącznie w domach weselnych położonych na uboczy z dala od zabudowań mieszkalnych. W innych sytuacjach obowiązuje bowiem cisza nocna od godziny 22. Oczywiście dom weselny może złamać ten zakaz, ale robi to na własną odpowiedzialność i ryzykuje pokaźnym mandatem.

Istotnym aspektem jest również cena pokazu. Większość firm pirotechnicznych nie zorganizuje spektaklu za mniej niż 1000zł. Za najbardziej efektowne układy, a także fajerwerki na zamówienie trzeba zapłacić znacznie większą kwotę rzędu kilku tysięcy złotych. Zważając na wysokie koszty organizacji wesela, jest to całkiem istotny wydatek. Niemniej jednak, takie pokazy robią ogromne wrażenie i z całą pewnością zachwycą weselnych gości.

Na koniec, warto poruszyć kwestię terminów. Choć firm pirotechnicznych nie brakuje, popyt na ten rodzaj atrakcji jest bardzo duży, dlatego też, o wynajęciu odpowiednich wykonawców należy się zatroszczyć nawet kilka miesięcy przed terminem ślubu. Zdarza się powiem, że znane firmy z dużych miast mają pozajmowane weekendy nawet na pół roku do przodu. W końcu, pokaz sztucznych ogni jest częstym uświetnieniem wielu rodzajów imprez, nie tylko weselnych. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)