Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Plenery ślubne – profesjonalna sesja zdjęciowa dla Młodej Pary

Wróć do listy artykułów

Plenery ślubne – profesjonalna sesja zdjęciowa dla Młodej Pary

Fotografie to bez wątpienia najważniejsza pamiątka z dnia ślubu i wesela. W ostatnim czasie jakość usług branży fotograficznej niebywale wzrosła. Fotograficzne reportaże oraz  inne zdjęcia ze ślubu i wesela są wykonane na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Przyczyniła się do tego technologia cyfrowa i możliwość wykonania dużej ilości zdjęć, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zwiększyła się także świadomość fotografów, dla wielu fotografia ślubna, to specjalizacja, w której doskonalą swoje umiejętności i realizują ambicje zawodowe.  Dzięki temu, bez problemu można znaleźć fotografa, któremu będziemy mogli powierzyć tak odpowiedzialne zadanie jak wykonanie fotografii z naszego ślubu i wesela.

Zdjęcia z pleneru - czy są potrzebne

W dniu ślubu na wiele rzeczy po prostu nie ma czasu. Jest to czas, kiedy najlepiej sprawdza się tak zwany reportaż fotograficzny. Fotograf wykonuje zdjęcia i jest praktycznie niewidzialny. Jego zadaniem jest uchwycenie ulotnych momentów, chwil wartych zapamiętania i emocji na twarzach nowożeńców i ich gości. W dniu uroczystości weselnych wykonujemy także portrety zbiorowe i fotografie pamiątkowe z poszczególnymi członkami rodziny i przyjaciółmi. Popularne stały się ostatnio także zdjęcia w przebraniach albo z akcesoriami jak ozdobne ramy. Te fotografie są wspaniałe, jednak nie zastąpią fotografii z pleneru fotograficznego. Te reprezentują całkiem inną jakość. Plenerowa sesja daje nam jednak więcej możliwości. Dla urozmaicenia różnych kadrów, można wykorzystać np. samochód ślubny. Dzięki temu, zyskujemy znakomitą pamiątkę, którą z dumą będziemy pokazywać naszym znajomym.

Kiedy umówić się na plener fotograficzny

W pakiecie oferowanym przez fotografów ślubnych jest często także plener fotograficzny. Jest to wspaniała okazja aby fotograf mógł zrobić nam i ukochanej osobnej zdjęcia w pięknej scenerii. To także moment na wykonanie fotografii będących portretem naszych uczuć: więzi i miłości. To okazja aby poczuć się jak model i modelka biorący udział w profesjonalnej sesji.  W zależności od naszych preferencji plener może być poważny, romantyczny lub całkiem zwariowany.

Pamiętajmy jednak, aby umówić się na plener już po ślubie. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zapracowani, znajdźmy na to czas. Wykonywanie tak zwanego „szybkiego pleneru” w dniu ślubu nie jest dobrym pomysłem. Stres towarzyszący temu uroczystemu dniu może sprawić, że na zdjęciach będziemy wyglądać na spiętych. Dodatkowo pośpiech, ogranicza możliwości zarówno nasze jako modeli, jak i fotografa. Warto zastanowić się czy idealnym miejscem na sesję plenerową nie będzie dom weselny z dużym ogrodem. Takie lokale pozwalają nam skorzystać z uroków okolicy, a dodatkowo, taki ogród bardzo często zawiera dekoracje, które pozwalają stworzyć bardzo oryginalne zdjęcia. 

Jak przygotować się do sesji plenerowej

O tym jak wyobrażamy sobie sesję w plenerze powinniśmy porozmawiać z naszym fotografem. Należy ustalić termin i miejsce, które ma być tłem do naszej sesji. Dobry fotograf w zależności od pory roku podpowie nam, które godziny w ciągu dnia będą najlepsze do wykonania pięknych zdjęć. Warto także abyśmy tego dnia byli wypoczęci i zrelaksowani.

Jeśli chodzi o wybór miejsca mamy tutaj pole do popisu. Możemy wybrać jakiś urokliwy zakątek w naszej okolicy albo miejsce z którym jesteśmy związani. Popularne są także zdjęcia plenerowe wykonywane w bardzo odległych zakątkach – wielu fotografów zgadza się na takie sesje wyjazdowe. Warto posłuchać też rad i propozycji samego fotografa, często okazuje się, że niepozorne miejsca są bardzo fotogeniczne. Jakąkolwiek lokalizację wybierzemy, dobry fotograf powinien poradzić sobie z warunkami i uchwycić na fotografiach atuty tego miejsca. Tak czy siak, pamiętajmy, że to my będziemy w tej sesji najważniejsi, a wszystkie parki, uliczki i pałace będą jedynie tłem i dodatkiem.  

Do sesji w plenerze należy się odpowiednio przygotować. Ważny jest strój, może być identyczny z kreacjami z dniu ślubu lub inny. Coraz popularniejsze są zdjęcia w plenerze, których bohaterowie nie mają na sobie białych sukni i garniturów. Możliwa jest także zmiana kreacji podczas sesji. Możemy na przykład zamiast eleganckich butów nałożyć trampki lub dodać do naszego stroju zabawne elementy jak kapelusze i inne. Pamiętajmy też o makijażu, który podkreśli urodę, dotyczy to także mężczyzn, którzy mogą przypudrować twarz transparentnym pudrem, aby zapobiec  niepożądanemu błyszczeniu się skóry.

Najważniejsze jednak jest nasze samopoczucie. Aby sesja w plenerze wyszła dobrze, nie możemy być spięci i sztywni. Fotograf ślubny zazwyczaj stara się rozluźnić atmosferę i sprawić, abyśmy czuli się komfortowo przed okiem obiektywu. Na fotografiach nie da się ukryć emocji. Traktujmy więc plener jako zabawę, próbujmy różnych póz i kadrów, nie myśląc o tym jak wyglądamy. Z pewnością, jeśli będziemy zachowywać się naturalnie, na zdjęciach będziemy wyglądać najlepiej. Fotograficzny plener ślubny to wspaniała pamiątka, ale także okazja do przeżycia wspaniałej przygody, którą będziemy wspominać przez wiele lat.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę