Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Pierwszy taniec - czas Młodej Pary

Wróć do listy artykułów

W ostatnim  czasie taniec stał się bardzo popularny. Jest to pozytywny trend, gdyż umiejętność tańca jest cenna i pozwala zabłysnąć w wielu sytuacjach. Taniec to także sport, a jak wiadomo sport to zdrowie. Jednak popularność tańca towarzyskiego jest także wyzwaniem dla Pary Młodej. Podnosi bowiem poprzeczkę jaką stawiają goście weselni, którzy czekają na pierwszy taniec nowożeńców. Narzeczeni przed ślubem zapisują się na kursy tańca. Coraz częściej zdarza się, że para młoda przygotowuje układ choreograficzny, który mógłby zostać pokazany w programie telewizyjnym. Czy jednak każda para młoda jest w stanie sprostać takiemu zadaniu?

Pierwszy taniec – okazja aby zabłysnąć

W przypadku rad dotyczących pierwszego tańca należy wprowadzić rozróżnienie. Inaczej do tematu powinny podejść pary świetnie tańczące, a inaczej takie, które mają tak zwane dwie lewe nogi, lub po prostu nie przepadają za tańcem.

Dla pierwszych sprawa jest prosta. Mogą zrobić ze swojego pierwszego tańca prawdziwe show. Wybór rodzaju tańca jest tutaj dowolny, nie musi być to tradycyjny walc, może to być dowolny inny taniec, w którym para czuje się dobrze. Zdarza się, że pierwszy taniec jest tak doskonały, że goście proszą o powtórkę. Jeśli kochamy tańczyć, nie będzie to dla nas problemem, a przyjemnością.

Pamiętajmy jednak, że taka sytuacja wskazana jest w momencie, kiedy zarówno żona jak i mąż są dobrymi tancerzami. Jeśli tylko jedno z małżonków kocha taniec, dla drugiego takie wyzwanie może być zbyt dużym obciążeniem. Ma to być chwila dla nas, w której celebrujemy pierwsze godziny po ślubie. Sprawmy, abyśmy czuli sie wtedy komfortowo.

Jak nie skompromitować się podczas pierwszego tańca

Jeśli chociaż jedno z partnerów jest na bakier z tańcem, powinniśmy podejść do tematu metodycznie. Warto nauczyć sie podstawowych kroków jakiegoś prostego tańca – na przykład walca wiedeńskiego i znaleźć odpowiedni utwór, do którego będziemy mogli zatańczyć. Jeśli to możliwe powinna być to piosenka krótka. Możemy też poprosić aby DJ lub zespół skrócił czas trwania naszej pierwszej piosenki. Kręcenie się w kółko przez kilka minut może być nie tylko nudne, ale i męczące. Możemy także poprosić o efekty specjalne – jak na przykład dym, który zakryje nasze stopy, dzięki czemu nie będzie widać, jak mylimy kroki.

Fatalnym pomysłem dla osób  nie potrafiących tańczyć jest przygotowanie skomplikowanej choreografii. Nawet jeśli ćwiczymy ją przez kilka miesięcy, pod wpływem stresu i emocji możemy się pomylić i zamiast zabłysnąć – skompromitujemy się. Pamiętajmy też, aby nie czuć niepotrzebnej presji. Owszem, coraz częściej zdarza się, że Pary Młode podczas pierwszego tańca chwalą się swoimi umiejętnościami. Nie jest to jednak przymus. Możemy zatańczyć nawet najprostszy taniec – ważne jest przede wszystkim to, aby celebrować tę chwilę – cieszyć się nią i patrzeć sobie w oczy. Nawet jeśli coś nie wyjdzie, nie róbmy tragedii, to jest wasz dzień i nic nie powinno tego zmienić.

Jaką piosenkę wybrać?

Tradycyjnie utwory, które wybieramy na pierwszy taniec to piosenki wolne, nadające się do kroków walca lub innego klasycznego tańca. Nie jest to jednak reguła. Możemy wybrać taki utwór, jaki chcemy. Ważne jest to, aby była to dla nas ważna piosenka. Utwór, który oboje lubimy, taki z którym wiążą się przyjemne wspomnienia. Może to być także piosenka, która pięknie opowiada o was lub o waszej miłości i identyfikujecie się z nią. Wybierzmy utwór taki, który zapamiętamy na zawsze, będzie to bowiem „wasza piosenka”.  Jest tylko jeden pierwszy taniec, dlatego warto przemyśleć tę decyzję przed jej podjęciem. Wybór warto również skonsultować i sprawdzić, jak poradzi z nim sobie zespół weselny. Piosenka musi bowiem zostać odpowiednio zagrana i dopasowana do układu tanecznego. Możemy więc poprosić, aby kapela na kilka tygodni przed ślubem wysłała nam nagranie wykonywanego utworu. Do niego powinniśmy układać całą charaktetyzację taneczną. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę