Dodano 2017-08-23 (komentarzy 0)

Obowiązki świadków na weselu – co musicie wiedzieć?

Wróć do listy artykułów

Rola świadków to wyjątkowo ważna rola na każdym weselu. Z punktu formalnego chodzi oczywiście o to, aby świadkowie podpisali się pod aktem zawarcia małżeństwa przez Parę Młodą i potwierdzili, że ten wyjątkowy i wspaniały moment stał się faktem. Jednak rola świadków jest dużo szersza! Czeka Was kilka ważnych obowiązków!

Rola świadków przed ślubem

Zaplanowanie i zorganizowanie wesela to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie. Świadkowie powinni pomagać we wszelkich zadaniach jeśli przyszła Para Młoda poprosi o pomoc. Najczęściej chodzi o przygotowanie wizytówek na stoły, zadbanie o wystrój auta ślubnego. Dodatkowo Świadek Pana Młodego pomaga mu przy wyborze obrączek i później w trakcie ślubu odpowiada za ich bezpieczeństwo, aż do momentu gdy ksiądz o nie poprosi. Natomiast Świadkowa Pani Młodej jest odpowiedzialna za pomoc przy wyborze olśniewającej sukni ślubnej oraz dodatków, a także dekoracji na ślub i wesele. No i oczywiście, nie można zapomnieć o najważniejszym. Świadek organizuje Wieczór Kawalerski, a świadkowa – Panieński.

Wasze zadania związane ze ślubem

Wspominaliśmy już o tym, że to świadek jest odpowiedzialny za dostarczenie obrączek. To on również odpowiada za transport Pary Młodej. Chyba, że do przewiezienia nowożeńców wynajęto limuzynę lub samochód ślubny z szoferem. Zadaniem Świadkowej jest dbać o pozytywną atmosferę i pomagać w strojeniu Panny Młodej w olśniewającą kreację. To również świadkowa powinna pamiętać aby wziąć buty oraz kreacje weselną, jeżeli Panna Młoda zamierza zmienić ubiór po ślubie. Natomiast w kościele jej zadaniem jest trzymać koniec sukni ślubnej Panny Młodej i dbać o nienaganny wygląd sukni. Po ślubie i złożeniu podpisów na akcie małżeństwa, świadkowie pomagają odebrać prezenty od gości i zapakować je do samochodu.

Wesele również wiąże się z kilkoma zadaniami

Na Weselu jest już trochę swobodniej. Na samym wstępie świadkowie znoszą toast za Parę Młodą, a dodatkowo, zgodnie ze zwyczajem świadek wygłasza krótką przemowę do Pary Młodej i gości. Ponadto, świadkowie muszą dbać o dobrą zabawę i komfort gości. I to w zasadzie wszystko. Jak zatem widzicie, bycie świadkiem to zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadania i obowiązki.

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę