Dodano 2017-08-23 (komentarzy 0)

Obowiązki świadków na weselu – co musicie wiedzieć?

Wróć do listy artykułów

Rola świadków to wyjątkowo ważna rola na każdym weselu. Z punktu formalnego chodzi oczywiście o to, aby świadkowie podpisali się pod aktem zawarcia małżeństwa przez Parę Młodą i potwierdzili, że ten wyjątkowy i wspaniały moment stał się faktem. Jednak rola świadków jest dużo szersza! Czeka Was kilka ważnych obowiązków!

Rola świadków przed ślubem

Zaplanowanie i zorganizowanie wesela to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie. Świadkowie powinni pomagać we wszelkich zadaniach jeśli przyszła Para Młoda poprosi o pomoc. Najczęściej chodzi o przygotowanie wizytówek na stoły, zadbanie o wystrój auta ślubnego. Dodatkowo Świadek Pana Młodego pomaga mu przy wyborze obrączek i później w trakcie ślubu odpowiada za ich bezpieczeństwo, aż do momentu gdy ksiądz o nie poprosi. Natomiast Świadkowa Pani Młodej jest odpowiedzialna za pomoc przy wyborze olśniewającej sukni ślubnej oraz dodatków, a także dekoracji na ślub i wesele. No i oczywiście, nie można zapomnieć o najważniejszym. Świadek organizuje Wieczór Kawalerski, a świadkowa – Panieński.

Wasze zadania związane ze ślubem

Wspominaliśmy już o tym, że to świadek jest odpowiedzialny za dostarczenie obrączek. To on również odpowiada za transport Pary Młodej. Chyba, że do przewiezienia nowożeńców wynajęto limuzynę lub samochód ślubny z szoferem. Zadaniem Świadkowej jest dbać o pozytywną atmosferę i pomagać w strojeniu Panny Młodej w olśniewającą kreację. To również świadkowa powinna pamiętać aby wziąć buty oraz kreacje weselną, jeżeli Panna Młoda zamierza zmienić ubiór po ślubie. Natomiast w kościele jej zadaniem jest trzymać koniec sukni ślubnej Panny Młodej i dbać o nienaganny wygląd sukni. Po ślubie i złożeniu podpisów na akcie małżeństwa, świadkowie pomagają odebrać prezenty od gości i zapakować je do samochodu.

Wesele również wiąże się z kilkoma zadaniami

Na Weselu jest już trochę swobodniej. Na samym wstępie świadkowie znoszą toast za Parę Młodą, a dodatkowo, zgodnie ze zwyczajem świadek wygłasza krótką przemowę do Pary Młodej i gości. Ponadto, świadkowie muszą dbać o dobrą zabawę i komfort gości. I to w zasadzie wszystko. Jak zatem widzicie, bycie świadkiem to zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadania i obowiązki.

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)