Dodano 2017-08-16 (komentarzy 0)

Najlepsze miesiące na szczęśliwy ślub

Wróć do listy artykułów

Co mają wspólnego wszystkie wyżej wymienione miesiące? Otóż, wszystkie zawierają w swojej nazwie literkę „R”, która według staropolskich przesądów jest niezbędna do udanego małżeństwa. Najchętniej wybieranymi miesiącami są oczywiście: czerwiec, sierpień oraz wrzesień, kiedy sprzyja nam aura za oknami.

Nie do końca wiadomo skąd wziął się przesąd, według którego, literka „R” w nazwie miesiąca zwiastuje szczęście i pomyślność. Niektórzy powiązań upatrują w języku łacińskim, inni w tym, że litera R symbolizuje rodzinę. Jeszcze inni wskazują. Jeszcze inni odnoszą się do numerologii, w której literce R przypisana jest cyfra 9, której przypisuje się wierność oraz miłość. Nie dziwi zatem, że zaklepanie terminu ślubu na dni 9 czerwca, 9 sierpnia oraz 9 września jest bardzo trudne.

Marzec i październik są już nieco mniej oblegane, a to za sprawą nie do końca korzystnej pogody. Najgorszy miesiąc na ślub? Listopad, w którym przypadają Zaduszki. W dawnej Polsce na samą myśl o ślubie w listopadzie ludzi przechodził dreszcz. Był to zabobon o dużo silniejszej mocy niż rozbicie lustra, czarny kot czy przejście pod drabiną.

A jak jest u Was? W jakim miesiącu się pobraliście i czy w Waszym przypadku przesądy okazały się prawdziwe? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)