Dodano 2017-08-16 (komentarzy 0)

Najlepsze miesiące na szczęśliwy ślub

Wróć do listy artykułów

Co mają wspólnego wszystkie wyżej wymienione miesiące? Otóż, wszystkie zawierają w swojej nazwie literkę „R”, która według staropolskich przesądów jest niezbędna do udanego małżeństwa. Najchętniej wybieranymi miesiącami są oczywiście: czerwiec, sierpień oraz wrzesień, kiedy sprzyja nam aura za oknami.

Nie do końca wiadomo skąd wziął się przesąd, według którego, literka „R” w nazwie miesiąca zwiastuje szczęście i pomyślność. Niektórzy powiązań upatrują w języku łacińskim, inni w tym, że litera R symbolizuje rodzinę. Jeszcze inni wskazują. Jeszcze inni odnoszą się do numerologii, w której literce R przypisana jest cyfra 9, której przypisuje się wierność oraz miłość. Nie dziwi zatem, że zaklepanie terminu ślubu na dni 9 czerwca, 9 sierpnia oraz 9 września jest bardzo trudne.

Marzec i październik są już nieco mniej oblegane, a to za sprawą nie do końca korzystnej pogody. Najgorszy miesiąc na ślub? Listopad, w którym przypadają Zaduszki. W dawnej Polsce na samą myśl o ślubie w listopadzie ludzi przechodził dreszcz. Był to zabobon o dużo silniejszej mocy niż rozbicie lustra, czarny kot czy przejście pod drabiną.

A jak jest u Was? W jakim miesiącu się pobraliście i czy w Waszym przypadku przesądy okazały się prawdziwe? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę