Dodano 2017-08-21 (komentarzy 0)

Na co zwracać uwagę podczas wyboru sali weselnej

Wróć do listy artykułów

Wybór odpowiedniego miejsca na organizacje wesela to nie lada wyzwanie. Domy weselne kuszą nas wspaniałymi ofertami, a nam bardzo ciężko wybrać tą jedną jedyną. Dlatego też, aby uprościć zadanie, doradzamy podjąć decyzję na podstawie pięciu czynników. Jest ich znacznie więcej, np. karta dań czy liczba atrakcji. Zatem na co należy spoglądać?

1.Pojemność sali weselnej

To podstawowy punkt, o którym musimy pamiętać. Gdy już wiemy ile osób będzie na naszym weselu, wybieramy salę najbardziej zbliżoną do naszej listy. Chodzi oczywiście o górną granicę. Jeżeli zapraszamy 120 osób, nie warto wybierać sali na 200 gości, ponieważ firma może nam podyktować wyższą cenę ze względu na dużą liczbę wolnych miejsc, a co za tym nie idzie, nie wykorzystanie pełnego potencjału lokalu.

2.Cena za jedną osobę

W tym punkcie bynajmniej nie chodzi o to by wybierać najtańszą ofertę, ale o jeden magiczny przedrostek, który wiele zmienia. Większość sal weselnych podaje nam cenę w postaci: „Od 120zł”. To oznacza, że 120zł to kwota za najbardziej podstawową ofertę. Może się okazać, że po uwzględnieniu naszych oczekiwań co do dań oraz innych atrakcji, cena może być dużo wyższa.

3.Konsultant ślubny

Jeżeli zależy nam na czasie i chcemy ograniczyć ilość obowiązków związanych z przygotowaniem wesela, warto wybrać lokal, który posiada swojego konsultanta ślubnego. Posiada on kontakty, które pozwolą szybko wybrać odpowiedniego fotografa, kamerzystę, firmę dekoratorską, zespół muzyczny oraz Dj i wodzireja. W tych okolicznościach, konsultant ślubny będzie nas kosztował dużo taniej ze względu na to, że korzystamy z oferty lokalu.

4.Lokalizacja

To już kwestia gustu, ale także kilku innych szczegółów. Jeżeli wybieramy ośrodek w mieście, ułatwiamy gościom dojazd. Wybierając miejsce w plenerze musimy liczyć się z tym, że warto byłoby wynająć autokar, który przewiezie gości na miejsce. Sprawdźmy również dostępną liczbę miejsc parkingowych z myślą o gościach zmotoryzowanych. Lokal po za miastem lub na jego obrzeżach ma jednak więcej zalet. Przede wszystkim wybieramy cichą i spokojną okolicę, zazwyczaj z dużym ogrodem. Dzięki temu, osoby, które chcą wyjść na spacer, mają taką możliwość. Dodatkowo, jest to wygodne dla gości z dziećmi, dlatego, że najmłodsi mogą zająć się swoimi zabawami i grami na świeżym powietrzu.

5.Liczba miejsc noclegowych

To oczywiście jest uzależnione od liczby gości, którzy dojeżdżają z dalszych miejsc i nie mają możliwości powrotu w nocy. Musimy zatem sprawdzić iloma miejscami noclegowymi dysponuje ośrodek. Oraz jakie warunki panują w pokojach. Niektóre ośrodki w prezencie udostępniają Parze Młodej najbardziej komfortowy pokój na noc poślubną. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)