Dodano 2017-08-03 (komentarzy 0)

Muzyka weselna – czyli trudny wybór i rozmowa o gustach

Wróć do listy artykułów

Muzyka weselna – czyli trudny wybór i rozmowa o gustach

Odpowiednia atmosfera na weselu zawsze będzie w dużej mierze budowana przez właściwy wybór muzyki weselnej. W końcu, powinny być utwory szybkie i skoczne, stworzone do tańca, powinny być też wolniejsze utwory do przytulania oraz do odpoczynku przy biesiadnym stole. No i dylemat, który dosyć często pojawia się w ostatnich latach przy organizacji ślubu. Dj czy zespół weselny?

Zgodnie z tradycją czyli zespół weselny

Stawiamy na muzyką na żywo wykonywaną przez zespół weselny. Wokalista takiego zespołu najpewniej będzie pełnił również rolę wodzireja, który poprowadzi wszystkie niezbędne zabawy weselne. Wybierając kapelę musimy pamiętać o sprawdzeniu portfolio i repertuaru każdego zespołu. Jednocześnie możemy mieć specjalne życzenia na piosenki, które chcielibyśmy usłyszeć. Warto wcześniej poinformować o tym zespół aby mógł się przygotować

Dj i wodzirej 

Najczęściej w dwóch osobach, chociaż zdarza się, że obie te funkcje pełni jeden człowiek. Wybierając Dj i wodzireja mamy pewność, że na weselu pojawi się praktycznie każdy rodzaj muzyki, co jest dużym atutem, ponieważ niczyje gusta nie zostaną urażone. Wodzirej jednocześnie zadba o odpowiednią atmosferę, a także będzie mistrzem ceremonii weselnej, który poprowadzi całą imprezę w zgodzie z naszymi oczekiwaniami. 

A może jedno i drugie?

Rzadko spotykane, choć na niektóre wesela zaprasza się zarówno zespół weselny jak i dj i wodzireja. Najczęściej działa to na następującej zasadzie: Dj i wodzirej są odpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej atmosfery przez większość czasu, natomiast zespół wchodzi na scenę na około 2 godziny by najpopularniejsze weselne hity mogły zostać zagrane na żywo. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)