Dodano 2018-01-02 (komentarzy 0)

Moda ślubna w 2018 roku – czekają nas spore zmiany?

Wróć do listy artykułów

Z okazji Nowego Roku chcemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Szczęśliwym małżeństwom kolejnych, wspaniałych lat pełnych miłości. Narzeczonym – aby Wasze przygotowania poszły gładko i bez problemów, a dzień ślubu był niezapomnianą i najpiękniejszą chwilą w życiu. Osobom szukającym swojej drugiej połówki – wytrwałości w poszukiwaniach, wiary w sukces oraz wielu przypadkowych sytuacji, w których staniecie przed szansą poznania wyjątkowej osoby. Sprawdźmy, co przyniesie nam rok 2018 w modzie ślubnej. Szykują się bowiem kolejne, duże zmiany!

Prostota i minimalizm kluczem do sukcesu w tworzeniu pięknej kreacji

Eksperci nie mają złudzeń, nadchodzący rok to powrót do korzeni oraz preferowania wartości romantyzmu zamiast przepychu oraz luksusu na weselu. Moda ślubna w 2018 roku będzie stawiać na prostotę i minimalizm. Dominować będą sprawdzone fasony empire, a także rozwiązania klasyczne. Zmniejszona zostanie liczba dekoracji tak aby nie zaburzać naturalnego piękna. Oczywiście bez trudu zakupimy także bardzo luksusowe suknie rodem z bajki, jednakże styl Glamour nie będzie wiodącym trendem w nadchodzącym roku.

Cóż, o zdanie należałoby zapytać socjologów, jednak bardzo prawdopodobnym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest chęć dotknięcia dawnych czasów. Otaczający nas rozwój technologiczny oraz coraz szybsze tempo życia sprawiają, że pragniemy chociaż na chwilę odpocząć od tego zgiełku i stresu. W ramach manifestu moda ślubna będzie sięgać po proste i nieskomplikowane rozwiązania. Podobnie zresztą będzie w przypadku wesel. Zdaniem ekspertów, wielkie oblężenia będą przeżywać ośrodki zlokalizowane poza miastem na pięknym łonie natury.

Kolory wracają do łask, biel jak zwykle ponadczasowa

Białe suknie ślubne zawsze będą się cieszyć największą popularnością. To oczywiście wpływ tradycji oraz wartości, które w naszym kraju stanowią niezwykle ważny element kształtujący modę ślubną. Jednakże osoby pragnące wybić się nieco z tych standardów, będą miały okazje. To kolejny dowód na to, że rok 2018 będzie swojego rodzaju hołdem dla natury. Dużą popularnością cieszyć się będą kolory pastelowe. Dominować będą ciepłe odcienie ecru, brzoskwini, a także beżu. Wśród barw chłodniejszych znajdzie się stonowany błękit. To pewna kontynuacja romantycznego trendu, bowiem kolorem roku 2017 został greenery, czyli bardzo ciepły odcień zieleni. W przypadku mężczyzn zastosowanie modnych kolorów będzie widoczne przede wszystkim w dodatkach – krawatach, muszkach, spinkach do mankietów.

Moda męska wciąż stabilna i nie podlegająca dyskusjom

O ile kobiecy świat mody ślubnej zmienia się bardzo dynamicznie, o tyle w modzie męskiej obserwujemy constans. Pojawiają się trendy wprowadzające niewielkie zmiany, ale baza mody męskiej jest niezmienna – dżentelmeńska elegancja oraz najwyższa formalność. Jednakże w tym roku powinniśmy zaobserwować kilka istotnych zmian. Przede wszystkim garnitury będą nieco śmielej zastępowane smokingiem. To zerwanie z protokołem, jako iż smoking jest strojem wieczorowym (mężczyźni powinni go zakładać na uroczystości mające miejsce po godzinie 18).

Dodatkowo, według żelaznych praw rządzących elegancją męską, założenie smokingu do kościoła jest nietaktowne i nie wyraża odpowiedniego szacunku do miejsca sacrum. Ramy te zaczynają jednak nieco blednąć, a znudzenie standardowym krojem garniturów znajduje odzwierciedlenie właśnie w sięganiu do smokingów. Do niego biała koszula oraz elegancka muszka, która w połączeniu ze smokingiem i odpowiednim typem koszuli prezentuje się znakomicie. Z drugiej strony, tradycyjny model ubioru stawiający na garnitur może być koncepcyjnie łamany poprzez większą liczbę kolorów.

Moda ślubna w 2018 roku jeszcze bardziej podkreśli kobiece atuty

Projektanci coraz śmielej dążą do seksowniejszego podkreślania atutów kobiecej urody. Bardzo modne będą suknie z dużym wycięciem aż do pępka. Granice nie zostają natomiast przekroczone z racji na wciąż zabudowane boki. Takie suknie muszą być stosowane z dużą rozwagą szczególnie poprzez osoby ceniące tradycję. Tak głębokie wcięcia i wyeksponowany dekolt, podobnie jak w modzie męskiej smoking, mogą być odebrane negatywnie w kościele. Eksponowanie atutów kobiecego ciała będzie odzwierciedlone także popularnymi falbanami oraz trendem Illusion Bodice.

Boho-chic wciąż popularne i bardzo cenione

Moda ślubna w 2018 roku nie odejdzie także od stylu Boho-chic. Dla tych, którzy jeszcze go nie znają, jest to styl w modzie damskiej łączący kolorystykę hippisowską z dużą dozą luzu oraz oryginalnością środowiska bohemy. To bardzo odważny styl, który całkowicie zrywa koncepcje klasyczne oraz jest ciosem wymierzonym w wieloletnie prawa tradycji. W Boho-Chic popularne są długie, kolorowe suknie układające się na wzór obłoków dymu. Zastosowanie go w modzie ślubnej wymaga odpowiedniego wystroju Sali weselnej, dobrze dobranych dodatków oraz bardzo intensywnego włączenia wszelkich elementów natury – kwiatów i owoców. Styl Boho-Chic jest niezwykle popularny w przypadku wesel plenerowych, a także biesiadnych uroczystości z wiejskim klimatem. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę