Dodano 2017-12-27 (komentarzy 0)

Krawat czy muszka – odwieczny dylemat mężczyzn na ślubie

Wróć do listy artykułów

Mówi się, że Pan Młody ma zdecydowanie mniej zmartwień, jeżeli chodzi o odpowiedni ubiór na swoim ślubie niż kobieta. To niechybnie prawda, w końcu panie muszą zwracać uwagę na mnóstwo szczegółów i detali samej sukni, a także bardzo starannie dobierać wszystkie dodatki. Jednakże ubiór Pana Młodego to również wyzwanie. Wszystko zależy od stylu oraz samopoczucia mężczyzny w danym stroju. Niepisana zasada zawsze jest taka sama. Pan Młody będzie wyglądał znakomicie tylko w przypadku założenia stroju, w którym będzie się dobrze czuł.

Tu dochodzimy do odwiecznego problemu wielu mężczyzn. Ozdoba pod szyją. Elegancki krawat czy może nieco bardziej ekstrawagancja muszka? Jak się okazuje, by odpowiedzieć na to pytanie, należy odnieść się do całokształtu stroju, a także do kroju konkretnych ubrań. Najpierw zacznijmy od krawata. Ten element garderoby zawsze sprawdzi się w przypadku garnituru. To uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli nie popełnić modowego faux pas.

Krytertia doboru krawata

Przy doborze odpowiedniego krawata należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe kwestie: Kolor, jego szerokość, a także rodzaj wiązania. Mniej istotną rolę pełni długość krawata, jako iż jego dolna część będzie ukryta. Z całą pewnością nie może to być jednak krótki krawat sięgający piersi. W przypadku koloru według wielu stylistów decydujący jest ubiór Panny Młodej. Choć w sukniach ślubnych dominuje kolor biały, niemal zawsze jest on rozświetlony wiodącą barwą dodatków, np. bukietu ślubnego. Dlatego też, krawat wybieramy pod kolor sukni, a w sytuacji gdy jest ona całkowicie biała, do koloru wiodącego dodatków w stroju Panny Młodej.

Szerokość krawata to równie ważny aspekt, ponieważ ten rodzaj garderoby może podkreślać sylwetkę mężczyzny. Najbezpieczniejszym wyjściem z sytuacji będzie wybór uniwersalnej szerokości, która wynosi około 6 centymetrów. Ostatnią kwestią jest właściwe wiązanie krawata. Są style bardziej przystosowane do okazji biznesowych, a także do wyjść formalnych. W przypadku ślubu sprawdzi się drugi rodzaj. Wyborem bezpiecznym będzie wiązanie windorskie. Świetną propozycją jest szczególnie podwójny Windsor.

Kryteria doboru muszki

Kiedy natomiast lepszym dodatkiem okaże się muszka? To niezwykła moc elegancji połączonej z nutą ekstrawagancji. Choć dawniej była wyrazem najwyższego przejawu formalności, dziś znajduje coraz częściej zastosowanie w stylu casualowym. Muszkę do ślubu zakładamy do smokingu, fraka czy surduta. W przypadku tych rodzajów ubioru formalnego, mucha będzie niezastąpiona. Bardzo ważny jest także wybór koszuli! Dokładniej chodzi oczywiście o kołnierze, które będą bazą pod muszkę. Powinny być sztywne i cechować się odpowiednią długością oraz szerokością skrzydeł.

Sam sposób wiązania muszki wymaga spełnienia kilku podstawowych czynników. Jej szerokość nie powinna przekraczać obrysu twarzy. Muszka powinna odchylać się do ciała, nigdy do środka. Zmarszczkami nie należy się przejmować. To nieodłączny atrybut muszek, które nadaje im odpowiedniego charakteru. Z tego rodzaju garderoby nie powinni korzystać mężczyźni z nadwagą, bowiem muszka optycznie poszerza twarz, co w tym przypadku jest absolutnie niekorzystne. Idealnym wzorem do naśladowania w kwestii zakładania muchy jest postać Jamesa Bonda. W szczególności możemy przejrzeć stylizacje stosowane przez aktora Daniela Craiga.  

A zatem... krawat czy muszka? 

Ostatnim arcyważnym czynnikiem decydującym, który zawsze powinien mieć wiodące znaczenie – w czym czujesz się lepiej? Zanim wybierzesz się na zakupy, załóż elegancką koszulkę i załóż krawat, a następnie muszkę. Koniecznie wybierz zaufane jury, które oceni Twój wygląd. Prawdopodobnie, przy jednym z tych rozwiązań poczujesz się lepiej. Choć może się to wydawać nielogiczne, to dodatek w postaci krawata lub muszki może decydować o całym ubiorze mężczyzny! Jeżeli mężczyzna czuje się dobrze w muszce, prawdopodobnie świetnie odnajdzie się w smokingu. Jeżeli bardziej preferuje krawat, wtedy dużo lepiej będzie czuł się w eleganckim garniturze. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę