Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Jakie dodatki ślubne?

Wróć do listy artykułów

Dodatki ślubne bez których ślub się nie obędzie

Jeden z najważniejszych i najszczęśliwszych dni w życiu, który rozpoczyna nowy rozdział i otwiera nową przyszłość - mowa oczywiście o dniu ślubu.  Większość par młodych właśnie w ten sposób myśli o dniu, w którym staną się małżeństwem. Oprócz ogromnej radości i wielkich zmian jest to czas, w którym niestety przyszli nowożeńcy przeżywają odrobinę stresu. Czy wszystko się uda? Czy przyjęcie i ślub będą takie jak zaplanowali? Czy goście będą zadowoleni? To wszystko stanowi ważną kwestię - zaplanowany, dopięty na ostatni guzik ślub pozwoli w pełni i świadomie przeżyć w szczęściu ten szczególny, wyjątkowy dzień. O czym zatem warto pamiętać podczas procesu planowania? Jakie dodatki ślubne są niezbędne, aby ślub się odbył?

Zaproszenia

Oczywiście trzeba zaprosić gości odpowiednio wcześnie i poprosić ich o potwierdzenie przybycia. To podstawa! Bez gości cała ceremonia będzie smutna, a przecież chodzi o to, by dzielić się swoim szczęściem z bliskimi i rodziną. Bardzo miłym akcentem jest, jeśli narzeczeni własnoręcznie podpiszą każde z zaproszeń. Będzie to miły gest w stronę gości oraz wyraz szacunku i tego, że naprawdę liczą na ich obecność w ten szczególny dla nich dzień.

Strój

O wyborze sukni ślubnej oraz garnituru czy smokingu należy pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze wybór konkretnego modelu, szczególnie w przypadku pań, nierzadko okazuje się bardzo trudny. Oprócz tego w większości potrzebne będą poprawki krawieckie i nie można tego zostawić na ostatnią chwilę. Odpowiednio dużo czasu powinniśmy również zarezerwować na bukiet ślubny. Dobór kompozycji nie powinien być przypadkowy, dobrze jeśli współgra on ze strojem i stanowi z nim spójną całość. Wybieranie bukietu na szybko i pod presją czasu może okazać się nietrafionym pomysłem.

Obrączki

Obrączki to symbol małżeństwa. Stanowią fizyczny, namacalny dowód zawarcia związku małżeńskiego, a nakładanie ich sobie nawzajem przez parę młodą jest, obok wypowiadania słów przysięgi, najważniejszym momentem całej ceremonii. Obrączki to kwestia indywidualna, to z czego są wykonane oraz to, czy znajduje się na nich wygrawerowany jakiś napis. Jednak powinny one być dopasowane do rozmiarów nowożeńców, żeby uniknąć niezręcznego momentu, kiedy to obrączka ześlizguje się z palca czy też nie chce się na niego wsunąć.

Samochód albo limuzyna

Para młoda musi jakoś dostać się na swój ślub i pojazd, którym podjedzie do kościół albo urząd ma niemałe znaczenie w kontekście całej oprawy ślubu. Nie trzeba nawet wydawać dużo pieniędzy na wypożyczenie drogiego samochodu - liczy się pomysł. Szczególnie wtedy, kiedy narzeczeni dzielą wspólne zainteresowania. Mogą przyjechać nawet na motocyklu albo w dorożce. Oprócz tego liczy się przybranie i oryginalnie udekorowany samochód lub limuzyna. Bardzo często spotkać można rejestracje z ciekawymi bądź zabawnymi napisami, które ubarwiają całą otoczkę związaną ze ślubem i weselem. Trzeba pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu pojazdu, dokładnym jego posprzątaniu i przygotowaniu do jazdy.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)