Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Jakie dodatki ślubne?

Wróć do listy artykułów

Dodatki ślubne bez których ślub się nie obędzie

Jeden z najważniejszych i najszczęśliwszych dni w życiu, który rozpoczyna nowy rozdział i otwiera nową przyszłość - mowa oczywiście o dniu ślubu.  Większość par młodych właśnie w ten sposób myśli o dniu, w którym staną się małżeństwem. Oprócz ogromnej radości i wielkich zmian jest to czas, w którym niestety przyszli nowożeńcy przeżywają odrobinę stresu. Czy wszystko się uda? Czy przyjęcie i ślub będą takie jak zaplanowali? Czy goście będą zadowoleni? To wszystko stanowi ważną kwestię - zaplanowany, dopięty na ostatni guzik ślub pozwoli w pełni i świadomie przeżyć w szczęściu ten szczególny, wyjątkowy dzień. O czym zatem warto pamiętać podczas procesu planowania? Jakie dodatki ślubne są niezbędne, aby ślub się odbył?

Zaproszenia

Oczywiście trzeba zaprosić gości odpowiednio wcześnie i poprosić ich o potwierdzenie przybycia. To podstawa! Bez gości cała ceremonia będzie smutna, a przecież chodzi o to, by dzielić się swoim szczęściem z bliskimi i rodziną. Bardzo miłym akcentem jest, jeśli narzeczeni własnoręcznie podpiszą każde z zaproszeń. Będzie to miły gest w stronę gości oraz wyraz szacunku i tego, że naprawdę liczą na ich obecność w ten szczególny dla nich dzień.

Strój

O wyborze sukni ślubnej oraz garnituru czy smokingu należy pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze wybór konkretnego modelu, szczególnie w przypadku pań, nierzadko okazuje się bardzo trudny. Oprócz tego w większości potrzebne będą poprawki krawieckie i nie można tego zostawić na ostatnią chwilę. Odpowiednio dużo czasu powinniśmy również zarezerwować na bukiet ślubny. Dobór kompozycji nie powinien być przypadkowy, dobrze jeśli współgra on ze strojem i stanowi z nim spójną całość. Wybieranie bukietu na szybko i pod presją czasu może okazać się nietrafionym pomysłem.

Obrączki

Obrączki to symbol małżeństwa. Stanowią fizyczny, namacalny dowód zawarcia związku małżeńskiego, a nakładanie ich sobie nawzajem przez parę młodą jest, obok wypowiadania słów przysięgi, najważniejszym momentem całej ceremonii. Obrączki to kwestia indywidualna, to z czego są wykonane oraz to, czy znajduje się na nich wygrawerowany jakiś napis. Jednak powinny one być dopasowane do rozmiarów nowożeńców, żeby uniknąć niezręcznego momentu, kiedy to obrączka ześlizguje się z palca czy też nie chce się na niego wsunąć.

Samochód albo limuzyna

Para młoda musi jakoś dostać się na swój ślub i pojazd, którym podjedzie do kościół albo urząd ma niemałe znaczenie w kontekście całej oprawy ślubu. Nie trzeba nawet wydawać dużo pieniędzy na wypożyczenie drogiego samochodu - liczy się pomysł. Szczególnie wtedy, kiedy narzeczeni dzielą wspólne zainteresowania. Mogą przyjechać nawet na motocyklu albo w dorożce. Oprócz tego liczy się przybranie i oryginalnie udekorowany samochód lub limuzyna. Bardzo często spotkać można rejestracje z ciekawymi bądź zabawnymi napisami, które ubarwiają całą otoczkę związaną ze ślubem i weselem. Trzeba pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu pojazdu, dokładnym jego posprzątaniu i przygotowaniu do jazdy.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę