Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Jaki lokal weselny wybrać

Wróć do listy artykułów

Wymarzony lokal i organizacja przyjęcia – na co zwracać uwagę?

Wybór domu weselnego to chyba najważniejsza kwestia organizacji, tego tak ważnego dla nas, przyjęcia. Konkurencja na rynku jest ogromna – ciągle powstają coraz bardziej kompleksowe ośrodki służące do wyprawiania imprez okolicznościowych, a praktycznie już każda hotelowa restauracja poszerza zakres swoich usług o organizację wesel, chrzcin, itp. Cóż, niewątpliwie jest to dobry sposób na zarobek. Na co jednak zwrócić uwagę, zanim cokolwiek wybierzemy?

Błogi powrót do dzieciństwa, czy podążanie z duchem czasu?

Właśnie w czasach tak dużej różnorodności lokali, coraz więcej osób zwraca się ku prostocie. Duże, bogato zdobione sale z pozłacaną tapetą i stylizowaną na marmur posadzką, dla jednych są synonimem elegancji, dla innych – symbolem współczesnego kiczu i tandety. Ci drudzy rezygnują z nowoczesnych domów weselnych, na rzecz remiz i domów ludowych. Dlaczego tak się dzieje? Na pewno za sprawą miłych wspomnień z czasów dzieciństwa. Dlatego też można zauważyć, że goście weselni na takich przyjęciach czują się bardziej swobodnie. Jednak niezależnie od tego, czy marzy nam się wytworny bal z wyszukanym menu, czy huczna, wiejska zabawa stylizowana na wczesne lata dziewięćdziesiąte, przy wyborze lokalu musimy zadbać o kilka bardzo ważnych kwestii… Jaka sala weselna okaże się najlepsza?

Kuchnia i obsługa

Najłatwiejszą opcją jest organizacja wesela w restauracji lub specjalnym domu weselnym z obsługą. Wtedy tylko w naszej gestii leży wybór któregoś za zaproponowanego menu. Należy jednak upewnić się, czy lokal będzie dysponować odpowiednią liczbą kelnerów. Na przykład, gdy wyprawiamy wesele na dwieście osób, które będą obsługiwane przez dwóch kelnerów, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że na jednego przypadnie setka ludzi! Przyczyni się to niezadowolenia gości wynikającego z opóźnienia w podawaniu potraw. Niewydolność obsługi to niestety najczęstszy problem towarzyszący imprezom okolicznościowym. To samo dotyczy korzystania z usług cateringu na wynajętej sali – zawsze należy szczegółowo omówić kwestię liczebności personelu. Warto też zwrócić uwagę, że ci, którzy preferują wesela „w starym stylu” dość często decydują się na skorzystanie z usług kucharki weselnej i poleconych przez nią kelnerek. Warto upewnić się, kim one są i czy sprostają naszym wymaganiom. Zanim jednak zdecydujemy się na ten wariant musimy koniecznie dowiedzieć się, czy wybrany przez nas lokal spełnia wymagane warunki sanitarne! W przeciwnym razie będziemy musieli liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami.

Standard lokalu a stan portfela

Oczywiście należy na wstępie podkreślić, że wynajęcie kucharki to najtańsza opcja, która nie cieszy się już popularnością, bo posiada mnóstwo minusów. W tym przypadku nie płacimy określonej sumy pieniędzy za każdego gościa. Samodzielny zakup produktów, opłacenie obsługi i uregulowanie kwoty za wynajem lokalu czasem wychodzi nieporównywalnie taniej niż kompleksowa organizacja wesela w lokalu. Jednak dziś bardzo mało osób decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż wymaga ono od nas dużej odpowiedzialności i zachodu. Musimy sami zatroszczyć się o organizację warunków pracy wynajmowanych przez nas ludzi i zaopatrzenie w produkty, z których korzystają. Pochłania to mnóstwo czasu i energii, dlatego tak dużo osób decyduje się na catering. Powinniśmy jednak wiedzieć, że ten wariant cenowo wyniesie mniej więcej tyle, co organizacja wesela w dobrej restauracji o wysokim standardzie. Wynajęcie domu weselnego to najkosztowniejsza kwestia przy organizacji wesela. Pamiętajmy jednak, że potrzebujemy jeszcze sporo pieniędzy by zająć się innymi kwestiami takimi jak zespół weselny czy dekoracje ślubne. To wydatki dużo mniejsze niż sala weselna, jednak wciąż niezwykle ważne i potrzebującego odpowiedniego zapasu budżetu. 

  

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę