Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec

Wróć do listy artykułów

Ślub i wesele to dla młodych ludzi jedno z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń. Jest również jednym z najbardziej stresujących, gdyż w ten dzień znajdują się stale w centrum uwagi. Pragną, aby wszystko odbyło się bez żadnych wpadek i pomyłek. Dlatego tak ważne jest dla nich przygotowanie dokładnego planu każdego wydarzenia, aby nic nie było w stanie ich zaskoczyć.

Pierwszy taniec - element obowiązkowy każdego wesela

Jednym z najważniejszych momentów pierwszej części wesela jest pierwszy taniec młodej pary. Bardziej stresujący jest on dla pana młodego, który najczęściej nie umie albo po prostu nie potrafi tańczyć. Brak poczucia rytmu jest bowiem częściej zmorą mężczyzn. Niestety nie da się pominąć pierwszego tańca i każdy, kto planuje wesele musi się z tym pogodzić. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednią ilością czasu i funduszy może pokusić się o skorzystanie z oferty jakiejś szkoły tańca, która pomoże przygotować się do tego trudnego wyzwania.

Polskie propozycje piosenek na pierwszy taniec

Następnie pozostaje najważniejsza kwestia: jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec, aby oboje małżonków czuło się w nim komfortowo. Najlepiej jest wtedy, gdy piosenka jest jakoś związania z młoda parą. Przywodzi im na myśl jakieś wspólne, miłe wspomnienie czy wydarzenie. Taka szczególność utworu sprawia, że młodzi ludzie czują się chociaż odrobinę bardziej zrelaksowani i zatapiają na moment tylko w tańcu. Ważne jest też, aby kompozycja, która zostanie wybrana nadawała się do tańca, bowiem wbrew pozorom, nie każdy utwór spełnia ten wymóg. Do najbardziej popularnych polskich utworów wybieranych na pierwszy taniec można zaliczyć "Moje jedyne marzenie" Anny Jantar (znane szerzej jako "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc") czy "Czekasz na tę jedną chwilę" Seweryna Krajewskiego. Przeboje te pomimo upływu lat cieszą się wciąż ogromnym zainteresowaniem par młodych, ze względu na ponadczasową uniwersalność tekstu oraz fantastyczną linię melodyczną. Inne utwory, które są ciekawą propozycją na pierwszy taniec to "Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank, "Prócz Ciebie nic" Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego czy "Słowo jedyne Ty" Czerwonych Gitar. Dość często popełniany błąd, który robią młodzi ludzie, to wybór piosenki 2 plus 1 "Windą do nieba". Wsłuchując się bowiem w tekst zwrotek tego utworu, usłyszymy, że niestety opowiada ona o nieszczęśliwej miłości, a to nie stanowi zbyt dobrej zapowiedzi udanego małżeństwa.

Zagraniczne propozycje piosenek na pierwszy taniec

Do szlagierów zagranicznych, wybieranych na pierwszy taniec, zaliczyć można oczywiście "Can you feel the love tonight" Eltona Johna czy "Because you loved me" Celine Dion. Inne propozycje to: "Everything I do (I do it for you)" Bryana Adamsa, "Love is all around me" Wet, Wet, Wet, "Strangers in the nihgt" Franka Sinatry czy, dla fanów ostrzejszej muzyki, "Nothing else matters" Metallici. Lista ta byłaby oczywiście niekompletna, gdyby zabrakło na niej kultowego utworu Whitney Houston "I will always love you".

Wybór piosenki na pierwszy taniec to ogromne wyzwanie, zwłaszcza, gdy lista jest pełna naprawdę wspaniałych utworów. Najlepszym wyjściem jest znalezienie takiej kompozycji, który będzie odpowiadał jednakowo obojgu przyszłym małżonkom. Usprawni to bardzo przygotowania do wesela oraz wykonania pierwszego tańca.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę