Dodano 2017-10-04 (komentarzy 0)

Jak przygotować wizytówki do oznaczenia miejsca gości

Wróć do listy artykułów

Coraz więcej osób decyduje się na ustalenie rozmieszczenia gości na sali weselnej. Jest to bardzo pomocne, ponieważ w ten sposób możemy usadowić wszystkich w jak najlepszym miejscu gdzie będzie mógł się jeszcze lepiej bawić. To całkowicie normalne, że dorośli i młode osoby mają nieco odmienne zainteresowania, a dzięki rozmieszczeniu gości będą mieli okazję by poznać nowe osoby i czuć się dobrze w otaczającym gronie. Ważnym kryterium wyboru jest sala weselna, jej kształt oraz wielkość. 

Jednak jak przygotować takie wizytówki? Jest wiele ciekawych pomysłów na zorganizowanie bardzo ładnych wizytówek, które jednocześnie są niedrogie. Warto także dodać jakiś ciekawy akcent do wizytówki, tak aby była ona spersonalizowana. Może to być np. żartobliwy tytuł związany z zainteresowaniami takiej osoby. Spotkałem się ostatnio z takim pomysłem i muszę przyznać, że wywołał on uśmiech wielu gości. Np. „Maciej – król każdej imprezy”, „Kasia – profesor śpiewów weselnych”, „Filip – kronikarz i skryba weselny”.

Oczywiście wymaga to znajomości osób, które przyjdą na wesele. O ile Para Młoda większość osób zna doskonale, to problem może się pojawić przy osobach towarzyszących. Jednak zawsze możemy wykonać dyskretny telefon do przyjaciela/przyjaciółki i dokonać wywiadu zapoznawczego w celu wymyślenia trafnej i humorystycznej wizytówki. Dobry humor na start wesela gwarantowany.

Możemy także skorzystać z innej opcji, a mianowicie tablic rozmieszczenia gości. Jest to ciekawy pomysł, na którym możemy w oryginalny i ozdobny sposób rozrysować układ całej sali i zaznaczyć miejsca z imionami i nazwiskami gości przy stołach. Gdy zdecydujemy się na ten pomysł warto przygotować przynajmniej dwie takie tablice, ponieważ przy weselach na ponad 100 osób przy jednej tablicy mógłby się zrobić duży tłok.

Bardziej kreatywne i oryginalne pomysły? Jest ich bez liku. Np. Kieliszki z naklejoną wizytówką, czy chociażby dwukolorowe znaczniki, gdzie niebieski kolor dotyczyłby panów, a różowy – panie. A może butelki z kwiatami, na których etykieta będzie wskazywać rozmieszczenie miejsc dla sześciu-ośmiu najbliższych krzeseł? Przygotowanie wizytówek wcale nie musi być nudne i ograniczone do karteczki z imieniem i nazwiskiem. Pomysły są nieograniczone.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)