Dodano 2017-11-02 (komentarzy 0)

Jak przebiega dzień ślubu? Postępujcie zgodnie z planem!

Wróć do listy artykułów

Ślub – Plan dnia od samego rana

Ostatnio na naszej stronie pojawił się obszerny artykuł na temat organizacji ślubu krok po kroku. Możesz go znaleźć w tym miejscu. Obiecaliśmy w nim, że umieścimy również odrębny artykuł, który zajmuje się wyłącznie dniem ślubu i wesela. Z całą pewnością mieliście okazje słyszeć od znajomych, rodziców, dziadków, jak z ich doświadczenia przebiegał ten dzień. Jeśli nie, postaramy się przybliżyć Wam jak przebiega ten wyjątkowy dzień od samego rana. Dziś zajmiemy się wydarzeniami do momentu wesela. Jutro artykuł opisujący wydarzenia od przyjęcia weselnego.

Wieczór poprzedzający dzień ślubu

Wiecie, że to już jutro. Czujecie ogromny stres, a Wasz umysł bardzo często tworzy Wam wizję sytuacji, które mogą się nie udać. W takiej sytuacji bardzo trudno jest zasnąć. Dlatego też, warto wieczorem poświęcić chwilę czasu na wysiłek fizyczny. W ten sposób przede wszystkim obniżamy poziom stresu, a po drugie, ułatwiamy sobie zasypianie. Oczywiście aktywność fizyczną wybieramy rozważnie, kontuzja z całą pewnością nie jest tym co chcemy osiągnąć.

Dzień ślubu – poranek, weź głęboki wdech

Wiele osób twierdzi, że jest to jeden z najbardziej stresujących dni w życiu. Silniejszy od pierwszego dnia matur bądź trudnych egzaminów na studiach. Dlatego też, w tym dniu nie możecie być sami. Z Panem Młodym powinien być świadek, z Panną Młodą – świadkowa. To nasi pomocnicy oraz osoby, które starają się rozluźniać atmosferę. Ten dzień należy zacząć od czegoś, co nieco nas uspokoi. Orzeźwiająca kąpiel jest dobrym rozwiązaniem. Środki na uspokojenie? Tak, ale tylko wtedy, jeżeli stosowaliście je wcześniej i znacie ich wpływ na swoją osobę. Oczywiście symboliczna dawka, tak żeby choć w najmniejszym stopniu poczuć się mniej spiętym. Dodatkowo, jeżeli mamy takie życzenie, towarzyszyć nam będzie również fotograf, który uwieczni na zdjęciach także proces przygotowań.

Zaczynamy przygotowania ślubne

Panna Młoda musi zadbać o fryzurę i makijaż. Najlepiej jest wybierać firmy, które oferują nam możliwość dojazdu do naszego domu. Panna Młoda chce wyglądać olśniewająco, dlatego też, pobyt na świeżym powietrzu, gdzie najmniejszy podmuch wiatru może osłabić efekt trzeba ograniczyć do minimum. Pan Młody zapewne wcześniej zadbał o fryzurę, dlatego też, jego działania pielęgnacyjne nie różnią się od zwykłego dnia. Poranna kąpiel, golenie, układanie fryzury i voila, gotowe. Czas włożyć ślubną kreację. W tym zadaniu obowiązkowo muszą nam pomóc świadkowie. Ich rolą jest również pamiętać o potrzebnych dokumentach oraz obrączkach, a także odebranie bukietów ślubnych, jeżeli salon florystyczny nie dowozi ich do domu. Dbanie o urodę oraz przywdzianie kreacji może zająć nawet do 5 godzin w przypadku pań. Panowie zapewne zrobią to nieco szybciej.

Kwestia błogosławieństwa i zwyczaje ślubne

Kolejne punkty dnia zależą od tego w jakim stopniu przestrzegacie tradycji. Jeżeli trzymacie się zasady, że Pan Młody w ten dzień ujrzy swoją wybrankę na ślubnym kobiercu, błogosławieństwo rodziców powinno mieć miejsce dzień wcześniej. W tym scenariuszu, Panna Młoda udaje się do kościoła ze świadkową oraz ojcem. Tata Panny Młodej prowadzi swoją córkę do kobierca i symbolicznie przekazuje jej rękę Panu Młodemu. Jednakże dzisiaj, tradycja ta jest coraz częściej pomijana. W tym scenariuszu Pan Młody przyjeżdża autem ślubnym do domu rodziców Panny Młodej. Samochód zazwyczaj prowadzi świadek bądź szofer, jeżeli wynajęliśmy auto, którego obawiamy się prowadzić (np. zabytek z lat 30). Tu następuje błogosławieństwo rodziców. Młoda Para wsiada do samochodu i rusza w stronę kościoła.  Świadkowie powinni się tam znaleźć pół godziny wcześniej aby załatwić wszelkie formalności w kancelarii parafialnej. Jeśli pragniecie zapewnić sobie klimatyczny przyjazd w niezwykłym aucie, odwiedźcie na naszej stronie kategorię: Auto do Ślubu.

Ceremonia ślubu

Goście zapewne zgromadzili się przed kościołem lub są w środku. Czasami trzeba poczekać, ponieważ poprzednia ceremonia mogła się nieco opóźnić. To nieodłączny element ślubów. Sposób przybycia opisaliśmy w poprzednim punkcie, jest on zależny stopnia przestrzegania tradycji. Jeżeli jednak zdecydowaliście się na bardziej nowoczesną ceremonię, wkraczacie do kościoła we dwoje, a za Wami podążają świadkowie, którzy zadbali już o potrzebne formalności. Rozpoczyna się msza, która trwa około 45-60 minut. W trakcie niej pada przysięga małżeńska, a Wy stajecie się prawdziwą rodziną. Po zakończeniu ceremonii pozostaje jeszcze podpisanie aktu zawarcia małżeństwa przez Młodą Parę, a także świadków. Oczywiście skupiliśmy się na ślubie kościelnym, jednak w przypadku ślubu świeckiego w Urzędzie Stanu Cywilnego wszystko przebiega bardzo podobnie. Świadkowie przybywają wcześniej by zadbać o formalności, procedura ślubna w Urzędzie trwa około 15-20 minut.

Prezenty i uhonorowanie Młodej Pary

Stres ustąpił, a sakramentalne „tak” zapadło. Teraz będziecie mogli cieszyć się, bawić i świętować z bliskimi osobami.  Z kościoła wychodzicie przy wybranej melodii. Najczęściej jest to oczywiście popularny marsz Mendelsona. Oczywiście możecie również wybrać klimatyczne skrzypce lub orkiestrę weselną. Wychodząc z Kościoła możecie spodziewać się odpowiednich honorów. Dziś świeżo upieczonych małżonków obsypuje się ryżem lub konfetti. Rzadziej drobnymi monetami. Teraz czeka Was przynajmniej pół godziny odbierania gratulacji oraz prezentów od gości. Za Wami obecni są czujni świadkowie, którzy odbierają od Was prezenty i chowają do samochodu ślubnego. Następnie, gdy wszyscy złożą Wam gratulacje, wsiadacie do auta i wyruszacie na wesele. O tym jak przebiega przyjęcie, opiszemy dokładnie jutro. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę