Dodano 2017-09-06 (komentarzy 0)

Filmowanie swojego ślubu i wesela dronem

Wróć do listy artykułów

Drony to niewielkie, bezzałogowe statki powietrzne, które w ostatni latach na świecie robią prawdziwa furorę. Jeszcze do niedawna, drony w dużej mierze wyparły latawce, które zdarzało się spotkać w rękach dzieci. Jednakże od września 2016 roku, pilotowanie drona nad terenem zabudowanym wymaga już odpowiednich licencji, tak aby ograniczyć ryzyko nieszczęśliwych wypadków, które mogą się zdarzyć w trakcie awarii drona.

Licencja na pilotowanie drona stała się przepustką do otworzenia własnego biznesu, który zajmuje się właśnie świadczeniem usług związanych z nagrywaniem obrazu z lotu ptaka. To znalazło również wielkie uznanie w trendach ślubnych, coraz większa liczba Par Młodych chce zafundować sobie wspaniałe ujęcie z powietrza gdy wychodzą z kościoła, a nad ich głowami goście sypią ryż. Jest to wyjątkowo widowiskowe i stanowi bardzo oryginalną i niezwykłą pamiątkę.

Jak wygląda wideofilmowanie dronem z powietrza? Operator wybiera najlepsze miejsce, z którego może obserwować drona w powietrzu i wylatuje na pojedynczy kurs, który trwa od 15 do 25 minut w zależności od pojemności baterii w dronie. W tym momencie wszystkie te niezwykłe momenty, w których znajdujecie się przed kościołem i odbieracie życzenia od gości, a następnie wsiadanie do pojazdu ślubnego. Następnie, operator może nam towarzyszyć także na weselu, wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Pojedynczy wylot dronem na te kilkanaście minut to koszt kilkuset złotych. Co otrzymujemy w zamian? Film oraz zdjęcia w najwyższej jakości, a przede wszystkim w niezwykłych ujęciach, które prezentują Wasz ślub z lotu ptaka. Usługa wideofilmowania za pomocą drona stała się w Polsce bardzo popularna już kilka lat temu. Teraz jednak, ceny za taką usługę stały się wyższe, a to konsekwencja zmian prawnych, który wymagają od operatora odpowiedniej licencji. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)