Dodano 2017-06-29 (komentarzy 0)

Dom weselny na co patrzeć?

Wróć do listy artykułów

Dom weselny, na co zwracać uwagę przy wyborze

Miejsce, w którym odbędzie się wesele, jest często pierwszą decyzją, jaką podejmuje Para Młoda. Z wyborem tym związany jest także wybór daty ślubu. W niektórych domach weselnych datę należy zarezerwować nawet dwa lata przed planowanym ślubem, w większości miejsc trzeba zdecydować się z około rocznym wyprzedzeniem.  Nie jest to wybór prosty, jest zależny od wielu czynników – pory roku, liczby gości i wyobrażenia o tym, jaki charakter ma mieć wesele.

Wybór miejsca a lokalizacja

Na wybór domu weselnego decydujący wpływa ma lokalizacja. Dom weselny nie powinien być oddalony od kościoła, w którym planujemy wziąć ślub. Często jednak trudno znaleźć miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie. Jeśli dom weselny nie oferuje noclegów, warto znaleźć miejsce w pobliżu którego jest hotel – wśród gości będą z pewnością tacy, którzy przyjadą z daleka.  

Lokalizacja to także otoczenie lokalu, w którym ma odbyć się wesele. Ważne jest to szczególnie w przypadku ślubów odbywających się w ciepłe dni. Dobrze, jeśli dom weselny posiada ogród lub park, do którego goście będą mogli wyjść, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i spokojnie porozmawiać. Piękne otoczenie ma też niebywały wpływ na klimat miejsca i jego pozytywny odbiór przez uczestników wesela, a także pozwala nam zaplanować dodatkowe i oryginalne atrakcje weselne

Należy także ostrożnie podchodzić do bardzo dużych lokali, w których w jednym terminie planowanych jest kilka imprez. Jest to niekomfortowa sytuacja zarówno dla Pary Młodej jak i dla gości. Wiąże się to z możliwością zagłuszania naszej imprezy przez muzykę z sąsiedniej sali, a także z brakiem swobody poruszania się po obiekcie i terenie wokół niego.  Miejsce, które wybieramy na wesele powinno być wyjątkowe i dobrze jest, jeśli cała przestrzeń zarezerwowana jest w tym dniu dla nas.

Współpraca z właścicielem lub menadżerem

Aby wesele mogło odbyć się bez zgrzytów i niepotrzebnego stresu współpraca z personelem domu weselnego musi przebiegać bez zarzutu. Dlatego ważne jest wrażenie jakie robi na Młodej Parze osoba, z którą będą współpracować przy ustalaniu szczegółów wesela. Personel powinien być profesjonalny, ale także serdeczny i pomocny. Jest wiele kwestii przy których sprawna współpraca z personelem domu weselnego jest niezbędna.

Ważne jest też to, aby lokal zatrudniał odpowiednią ilość personelu odpowiedzialnego za wydawanie dań i dbanie o to, aby na stołach nie zabrakło napojów oraz przystawek. Profesjonalna obsługa potrafi dbać o gości, a jednocześnie nie rzucać się w oczy. Z tego względu w rozmowie z menadżerem jak najbardziej na miejscu jest pytanie o liczbę personelu, który obsługiwać będzie nasze wesele.

Przystosowanie lokalu do dużych imprez

Przy wyborze sali Para Młoda powinna już wiedzieć jak duże będzie wesele. Są lokale przystosowane do przyjęcia kilkuset gości oraz bardziej kameralne, w których jest limit miejsc. Ważne, aby goście mogli usiąść wygodnie, bez ścisku. Niewskazane jest jednak także aby mała ilość gości siedziała na ogromnej, prawie pustej sali.

W zależności od naszych preferencji możemy wybrać salę, w której parkiet znajduje się bezpośrednio przy stolikach, lub taką, gdzie obie przestrzenie są oddzielone. Oba warianty mają swoje zalety i wady. Jeśli sala jadalna jest w osobnym pomieszczeniu, goście mają możliwość swobodnie porozmawiać. W takim wypadku nie widzą jednak, co w danym momencie dzieje się na parkiecie.

W wypadku sal weselnych ważne są też aspekty techniczne wyposażenia lokalu. Dużą rolę odgrywa akustyka. W niektórych wnętrzach po prostu nie da się tak zainstalować sprzętu nagłośnieniowego, aby muzyka weselna była odpowiednio głośna i wyraźna. Ważna jest także kwestia oświetlenia i możliwości przystosowania go do rożnych etapów wesela. W miesiącach letnich w lokalach powinna działać klimatyzacja, niestety w najbardziej urokliwych obiektach zabytkowych, często takiego wyposażenia nie można zainstalować.  

Jedz i pij

Większość domów weselnych oferuje także usługi kulinarne. Są one niezwykle ważne. Często to właśnie wybitne dania goście wspominają po latach. Bardzo często w domach weselnych zatrudnieni są naprawdę dobrzy szefowie kuchni. Ważne jest też zaplecze i wyposażenie kuchni, która w tym samym czasie musi wydać posiłki dla dużej liczby gości.

Zwróćmy uwagę na menu, które proponuje lokal. Dowiedzmy się, czy możemy zaproponować także własne pomysły na dania lub przekąski. Zapytajmy, czy dania są przygotowywane na bieżąco, czy odgrzewane. Istotne jest też to czy kucharze sięgają po świeże i sezonowe produkty, czy też po mrożonki. Ze względu na rożne wymagania naszych gości warto wybrać miejsce gdzie możliwy będzie wybór dań wegetariańskich i bezglutenowych oraz menu skierowane do dzieci. W przypadku jedzenia jak i innych kwestii dotyczących sali, która nam się spodobała, warto zapoznać się z opiniami osób, które wyprawiały w tym miejscu wesele.

Wybór domu weselnego to bardzo ważna decyzja. Musimy przemyśleć czego oczekujemy od takiego miejsca, pod uwagę należy wziąć także liczbę gości. Przy wyborze warto posiłkować sie opiniami znajomych oraz recenzjami, jakie można znaleźć w Internecie. Przede wszystkim należy jednak jeździć i oglądać potencjalne, wytypowane wstępnie miejsca i rozmawiać z właścicielami lub menadżerami domów weselnych.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę