Dodano 2017-09-08 (komentarzy 0)

DJ czy zespół weselny?

Wróć do listy artykułów

Wiele par przygotowujących się do ślubu staje przed dylematem wyboru oprawy muzycznej pomiędzy DJ-em i wodzirejem, a zespołem weselnym. Nowoczesność czy tradycja? Przy wyborze decydujące wydają się przede wszystkim trzy czynniki, o których dzisiaj opowiemy. Kiedy lepszy okaże się zespół weselny, a kiedy DJ z wodzirejem? 

Pierwszym z nich jest akustyka sali weselnej. Jeżeli mamy do czynienia z salą, która posiada dobrą akustykę, różnica dźwięku przy wyborze DJ-a i zespołu weselnego nie będzie zauważalna. Sytuacja zmienia się jednak w przypadku sal z gorszą akustyką. Tutaj może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie DJ, który zazwyczaj dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem audio, dzięki któremu może dostosować nasilenie dźwięku do akustyki sali. Różnie bywa natomiast z zespołami weselnymi, które nie zawsze są przygotowane na taką okoliczność. A to skończy się ogromnym hukiem, któremu sporo będzie brakowało do weselnej muzyki.

Druga kwestia to cena. Zazwyczaj tańszym rozwiązaniem jest DJ. W tym przypadku na wesele przyjeżdża jedna lub dwie osoby, w zależności od tego, czy rolę wodzireja będzie pełnił ktoś inny. Kapele weselne składają się przynajmniej z trzech osób, ale średnio spotkamy się z zespołami cztero-pięcio osobowymi. Aby każdy członek zespołu mógł liczyć na odpowiednią zapłatę, stawki zespołu weselnego muszą być nieco wyższe. Choć nie jest to reguła, bo z całą pewnością spotkamy zespoły, które będą tańsze od DJ-a. 

Na koniec trzeci, najważniejszy czynnik. Goście. Zależy nam przecież, aby to oni bawili się dobrze i pozytywnie wspominali nasze wesele. Na ogół osoby w wieku średnim lub osoby starsze preferują, zgodnie z tradycją, zespół weselny. Od tego trendu odchodzą osoby młode, które co prawda nie mają nic przeciwko zespołom weselnym, ale są przyzwyczajone do zabawy prowadzonej przez DJ-a. Musimy zatem sprawdzić naszą listę gości i znaleźć optymalne rozwiązanie. Mawia się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale rozwiązują problemy. To powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku, ponieważ można spotkać się z weselami, na których przez pierwsze kilka godzin występuje zespół weselny, po czym jest zmieniany przez DJ-a. 

Oczywiście wybierając muzykę weselną mamy do wyboru jeszcze jeden scenariusz, jednak tylko w kontekście ślubu, a konkretniej, jego zakończenia. Większość osób decyduje się oczywiście na Marsz Mendelsona gdy czerwonym dywanem opuszczają kościół jako świeżo upieczone małżeństwo. Jednak niektóre pary preferują inny rodzaj muzyki ślubnej. Na przykład orkiestra lub skrzypek ślubny, który zagra nam wyjątkową i niezwykłą melodię w trakcie gdy goście będą wiwatować przed kościołem na naszą cześć. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę