Dodano 2017-09-08 (komentarzy 0)

DJ czy zespół weselny?

Wróć do listy artykułów

Wiele par przygotowujących się do ślubu staje przed dylematem wyboru oprawy muzycznej pomiędzy DJ-em, a wodzirejem. Nowoczesność czy tradycja? Przy wyborze decydujące wydają się przede wszystkim trzy czynniki, o których dzisiaj opowiemy. 

Pierwszym z nich jest akustyka sali weselnej. Jeżeli mamy do czynienia z salą, która posiada dobrą akustykę, różnica dźwięku przy wyborze DJ-a i zespołu weselnego nie będzie zauważalna. Sytuacja zmienia się jednak w przypadku sal z gorszą akustyką. Tutaj może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie DJ, który zazwyczaj dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem audio, dzięki któremu może dostosować nasilenie dźwięku do akustyki sali. Różnie bywa natomiast z zespołami weselnymi, które nie zawsze są przygotowane na taką okoliczność. A to skończy się ogromnym hukiem, któremu sporo będzie brakowało do weselnej muzyki.

Druga kwestia to cena. Zazwyczaj tańszym rozwiązaniem jest DJ. W tym przypadku na wesele przyjeżdża jedna lub dwie osoby, w zależności od tego, czy rolę wodzireja będzie pełnił ktoś inny. Kapele weselne składają się przynajmniej z trzech osób, ale średnio spotkamy się z zespołami cztero-pięcio osobowymi. Aby każdy członek zespołu mógł liczyć na odpowiednią zapłatę, stawki zespołu weselnego muszą być nieco wyższe. Choć nie jest to reguła, bo z całą pewnością spotkamy zespoły, które będą tańsze od DJ-a. 

Na koniec trzeci, najważniejszy czynnik. Goście. Zależy nam przecież, aby to oni bawili się dobrze i pozytywnie wspominali nasze wesele. Na ogół osoby w wieku średnim lub osoby starsze preferują, zgodnie z tradycją, zespół weselny. Od tego trendu odchodzą osoby młode, które co prawda nie mają nic przeciwko zespołom weselnym, ale są przyzwyczajone do zabawy prowadzonej przez DJ-a. Musimy zatem sprawdzić naszą listę gości i znaleźć optymalne rozwiązanie. Mawia się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale rozwiązują problemy. To powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku, ponieważ można spotkać się z weselami, na których przez pierwsze kilka godzin występuje zespół weselny, po czym jest zmieniany przez DJ-a. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)