Dodano 2017-09-08 (komentarzy 0)

DJ czy zespół weselny?

Wróć do listy artykułów

Wiele par przygotowujących się do ślubu staje przed dylematem wyboru oprawy muzycznej pomiędzy DJ-em i wodzirejem, a zespołem weselnym. Nowoczesność czy tradycja? Przy wyborze decydujące wydają się przede wszystkim trzy czynniki, o których dzisiaj opowiemy. Kiedy lepszy okaże się zespół weselny, a kiedy DJ z wodzirejem? 

Pierwszym z nich jest akustyka sali weselnej. Jeżeli mamy do czynienia z salą, która posiada dobrą akustykę, różnica dźwięku przy wyborze DJ-a i zespołu weselnego nie będzie zauważalna. Sytuacja zmienia się jednak w przypadku sal z gorszą akustyką. Tutaj może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie DJ, który zazwyczaj dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem audio, dzięki któremu może dostosować nasilenie dźwięku do akustyki sali. Różnie bywa natomiast z zespołami weselnymi, które nie zawsze są przygotowane na taką okoliczność. A to skończy się ogromnym hukiem, któremu sporo będzie brakowało do weselnej muzyki.

Druga kwestia to cena. Zazwyczaj tańszym rozwiązaniem jest DJ. W tym przypadku na wesele przyjeżdża jedna lub dwie osoby, w zależności od tego, czy rolę wodzireja będzie pełnił ktoś inny. Kapele weselne składają się przynajmniej z trzech osób, ale średnio spotkamy się z zespołami cztero-pięcio osobowymi. Aby każdy członek zespołu mógł liczyć na odpowiednią zapłatę, stawki zespołu weselnego muszą być nieco wyższe. Choć nie jest to reguła, bo z całą pewnością spotkamy zespoły, które będą tańsze od DJ-a. 

Na koniec trzeci, najważniejszy czynnik. Goście. Zależy nam przecież, aby to oni bawili się dobrze i pozytywnie wspominali nasze wesele. Na ogół osoby w wieku średnim lub osoby starsze preferują, zgodnie z tradycją, zespół weselny. Od tego trendu odchodzą osoby młode, które co prawda nie mają nic przeciwko zespołom weselnym, ale są przyzwyczajone do zabawy prowadzonej przez DJ-a. Musimy zatem sprawdzić naszą listę gości i znaleźć optymalne rozwiązanie. Mawia się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale rozwiązują problemy. To powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku, ponieważ można spotkać się z weselami, na których przez pierwsze kilka godzin występuje zespół weselny, po czym jest zmieniany przez DJ-a. 

Oczywiście wybierając muzykę weselną mamy do wyboru jeszcze jeden scenariusz, jednak tylko w kontekście ślubu, a konkretniej, jego zakończenia. Większość osób decyduje się oczywiście na Marsz Mendelsona gdy czerwonym dywanem opuszczają kościół jako świeżo upieczone małżeństwo. Jednak niektóre pary preferują inny rodzaj muzyki ślubnej. Na przykład orkiestra lub skrzypek ślubny, który zagra nam wyjątkową i niezwykłą melodię w trakcie gdy goście będą wiwatować przed kościołem na naszą cześć. 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)