Dodano 2017-11-09 (komentarzy 0)

Czym kierować się przy wyborze świadków na ślubie?

Wróć do listy artykułów

Świadkowanie na ślubie to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Osoby te będą Wam pomagać w wielu sprawach organizacyjnych, a także będą z Wami od samego rana w dzień ślubu. Oprócz podpisu na akcie ślubu, świadkowie wspierają Młodych od samego rana w dniu ślubu, muszą pamiętać o obrączkach, pomagają odbierać prezenty, a także są ważnymi postaciami na weselu, w trakcie którego starają się odciążyć Was z obowiązków i zapewnić Wam dobrą zabawę. Zgodnie z tradycją świadkowie organizują również wieczory kawalerski oraz panieński.

Dlatego też, wybór świadków wymaga odpowiedniego podejścia do tematu. Muszą to być oczywiście osoby nam bliskie. Tradycja odradza jednak osoby blisko z nami spokrewnione i wskazuje, że lepszymi kandydatami są serdeczni przyjaciele, z którymi mamy kontakt od wielu lat. Choć wiele osób tej zasady nie przestrzega i na stanowiska świadka mianuje np. rodzeństwo. Istnieje jeden główny wymóg, który muszą spełniać świadkowie. A jest nim czas.

Świadków nie mianujemy wyłącznie po to, aby podpisali się pod aktem ślubu. Ich zadaniem jest pomagać nam w organizacji udanego wesela. To oni będą nam towarzyszyć w zwiedzaniu domu weselnego. Świadkowa pomoże przyszłej Pannie Młodej przejrzeć wszystkie suknie ślubne i wybrać tą jedną, najwspanialszą. Ich zadaniem jest również stawić się wcześniej w kościele lub urzędzie stanu cywilnego by załatwić niezbędne formalności i dostarczyć dokumenty.

A zatem, muszą to być osoby, które chętnie podzielą się swoim czasem by nam pomóc. Nienajlepszym rozwiązaniem będzie wybranie na świadka kogoś kto na co dzień mieszka kilkaset kilometrów od nas, ponieważ w tej sytuacji, raczej nie będziemy mogli liczyć na pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia. Czas jest zatem najważniejszym wymogiem w kwestii wyboru świadków.

W roli świadków lepiej spełniają się osoby z natury towarzyskie i otwarte, które z łatwością nawiązują nowe znajomości. Pamiętajmy, że na weselu świadkowie będą prawą ręką gospodarzy, czyli Państwa Młodych. Ich zadaniem będzie dbać o dobre samopoczucie gości oraz zachęcanie ich do wzięcia udziału w różnych zabawach. Ostatnią, mniej istotną kwestią jest stan cywilny naszych świadków. Zajmują oni honorowe miejsce przy stole Państwa Młodych wraz z osobami towarzyszącymi. Jeżeli nasi świadkowie nie mają stałego partnera, warto zapoznać ich bliżej. Zdarzały się bowiem sytuacje, w których świadkowie nawiązywali bliższą więź i niebawem sami zapraszali gości na swój ślub. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę