Dodano 2018-01-03 (komentarzy 0)

Czy miesiąc ma znaczenie w dacie ślubu? Co mówi nam Mitologia grecka?

Wróć do listy artykułów

Swojego czasu pisaliśmy już o datach najlepszych do zawarcia związku małżeńskiego. Część z Was na pewno pamięta, że najczęściej wybierane miesiące to:  marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik oraz grudzień. Co łączy wspomniane miesiące? Wszystkie z nich zawierają literkę „R”, która ma symbolizować szczęśliwe i trwałe małżeństwo. Jak się okazuje o miesiącu ślubu wiele mówi nam także Mitologia grecka. Sprawdź, co symbolizuje Wasz miesiąc!

Styczeń – Bez szaleństw, ale na solidnych fundamentach

Małżeństwa zawarte w styczniu symbolizują duże przywiązanie do tradycji, która będzie kontynuowana w nowo powstałej rodzinie. Miesiąc ten ma charakteryzować rodziny bardzo ułożone i ściśle przestrzegające zasad zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, a także dobrego wychowania. Rodzice, którzy zawarli małżeństwo w styczniu mają być także bardziej wymagający w stosunku do swoich dzieci. Patronką stycznia jest Hera, patronka płodności oraz macierzyństwa.

Luty – Przede wszystkim wystrzegajcie się wody w każdej postaci!

Zawieracie małżeństwo w Lutym? Ostrożnie z alkoholem na weselu! Patronem tego miesiąca jest władca mórz i oceanów, Posejdon. Symbolizuje to z jednej strony potęgę i siłę wody w swoim żywiole – na wzburzonym oceanie. Jednakże, jeżeli popracujecie nad swoją motywacją, koncentracją, a także wspólnym skupianiu się na ważnych sprawach, możecie wypłynąć na spokojne i przestronne wody. To szczególnie cenne informacje dla osób pragnących zawrzeć małżeństwo w Walentynki!

Marzec – Idealny miesiąc dla zodiakalnych lwów!

Czas zodiakalnego Lwa przypada na końcówkę lipca oraz większość sierpnia. Jednakże marzec jest miesiącem, któremu patronuje Ares, czyli bóg wojny. To zatem miesiąc dla silnych i zdecydowanych mężczyzn, którzy uwielbiają dominować oraz samodzielnie podejmować decyzje. Z drugiej strony, Ares będzie także łaskawym opiekunem dla pań, które lubią postawić na swoim. Nieodłącznym elementem małżeństwa będzie kłótnia, która często zakończy się porywem namiętności.

Kwiecień – Miesiąc pełen miłości i zgodności

Zgodnie z przesądami mitologii greckiej, kwiecień powinien być najlepszym miesiącem na zawarcie małżeństwa. Patronuje mu bowiem Afrodyta, patronka piękna i miłości. Zgodnie z tym, Wasz związek zawsze będzie pełen miłości, wzajemnego szacunku oraz wierności na dobre i na złe. Małżeństwa kwietniowe bardzo cenią sobie sztukę, a także eleganckie i dobry smak co znajdzie zastosowanie zarówno w wystroju domu, jak również upodobaniach kulinarnych. Małżeństwo idealne?

Maj – Eros bywa bardzo mylący!

Wbrew częstym przekonaniom na temat Erosa, w odróżnieniu od Afrodyty, patronuje on nie miłości, lecz kochankom. To zapowiada bardzo namiętny związek pełen spontaniczności i radości. Jednakże, kochankowie mają swoje kaprysy, a zatem po drugiej stronie medalu mogą się pojawić kłótnie, dramatyczne rozstania i powroty, a także ciche dni zakończone podobnie jak w marcu – szaloną namiętnością w łóżku. Małżeństwa majowe powinny się przede wszystkim wystrzegać zdrady!

Czerwiec – Pragmatyzm ponad wszystko

Zdaniem pragmatyków, najlepsze małżeństwo to małżeństwo z rozsądku. Jeżeli oboje postrzegacie tą kwestię podobnie, czerwiec jest zdecydowanie miesiącem dla Was! Jego patronem jest bowiem Hermes, czyli patron handlarzy i kupców. Wasz związek będzie cechował się zgodnością, porozumieniem oraz zaradnością. W przypadku dzieci stawiacie przede wszystkim na doskonałe wykształcenie oraz pouczające hobby. Czerwcowi małżonkowie świetnie ze sobą współpracują.

Lipiec – Kluczem w miłości porządek oraz tradycja

Prognozy dla tego miesiąca małżeństwa są nieprzypadkowo zbliżone do Stycznia. Patronem tego letniego miesiąca jest bowiem Zeus czyli władca Olimpu oraz mąż Hery. Małżeństwa lipcowe również stawiają na przywiązanie do tradycji oraz posłuszeństwo dzieci wobec rodziców. Niemniej jednak, w przypadku małżeństwa Zeusa i Hery nie rzadko pojawiały się burzliwe konflikty. Dlatego też, przede wszystkim musicie nauczyć się wspólnie rozwiązywać wszystkie zaistniałe problemy.

Sierpień – Najlepszy miesiąc dla osób urodzonych na wsi?

Nie bez przyczyny, na wsiach bardzo często pragnie się zawrzeć małżeństwa sierpniowe. To nie tylko ostatni miesiąc żniw, ale także czas na sprzedawani plonów. Co ciekawe, mitologiczną patronką miesiąca jest Demeter czyli bogini urodzaju, żniw oraz plonów. To świetna wróżba dla małżeństw, które chcą stworzyć zgodne domostwo, które zawsze będzie witać gości z otwartymi ramionami. Jednakże Waszym wrogiem może być przesadne oszczędzanie nawet na wspólnych przyjemnościach.

Wrzesień – Wielkie szanse i jeszcze większe zagrożenia

Małżeństwom wrześniowym będzie patronował Hefajstos. To patron, który nie do końca wróży szczęśliwe związki. Z jednej strony symbolizuje ciężką pracę i wspólne dążenie do sukcesu. Z drugiej strony, jedną z największych zdrad mitologicznych była zdrada Afrodyty wobec Hefajstosa. Co ciekawe, przesądy mówią również w kontekście września o osobach, które wyniosły dużo bólu i cierpienia z lat dzieciństwa, a od małżeństwa będą oczekiwały zrekompensowania tych strat.

Październik – Wspólny szacunek oraz prawdziwa zgodność

Ten miesiąc pod względem symboliki ślubnej wiąże się nieco z czerwcem. Jego patronką jest bowiem Atena czyli bogini rozumu. Wasze małżeństwo cechować się będzie wspólnym dążeniem do sukcesu zarówno w kwestiach zawodowych jak i rodzinnych. Nad porywy namiętności przedkładać będziecie konstruktywne dyskusje przy obiedzie oraz kolacji. Będziecie świetnie spędzać czas przy wspólnej, rozwijającej umysł rozrywce. Wasze małżeństwo będzie połączeniem miłości oraz przyjaźni.

Listopad Miesiąc dla osób silnych i niezależnych

Oboje lubicie walczyć o swoje i do ostatniego tchu walczyć o upragniony sukces. Gdy połączycie swój związek, będzie go charakteryzować zgoda oraz wspólne wspieranie się. Zważając jednak, że oboje dążycie do spełnienia wyższych celów, musicie uważać, aby Wasz związek nie został narażony na zaniedbania oraz rutynę. Patronką tego miesiąca jest Artemida czyli bogini księżyca. Jeżeli zadbacie o Wasze małżeństwo, nie będzie przeszkód, których nie pokonalibyście wspólnie.

Grudzień – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Hestia to bogini ogniska domowego. Zgodnie z mitologią, małżeństwa grudniowe najlepiej czują się właśnie w cieple domowego ogniska. Każdą wolną chwilę poświęcają dzieciom, a także chętnie zajmują się wnukami swojego potomstwa. Cenią i kultywują rodzinną tradycję. Musicie przede wszystkim unikać rutyny, a od czasu do czasu, wspólnie wyjść na miasto i zaszaleć. Dobrym pomysłem będzie dłuższa podróż, po której pełni szczęścia wrócicie do ukochanego domu. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę