Dodano 2017-09-19 (komentarzy 0)

Co Panna Młoda powinna mieć ze sobą w trakcie ślubu i na weselu?

Wróć do listy artykułów

Za kilka dni pojawi się poradnik na temat praktycznych przedmiotów, które Panna Młoda powinna mieć ze sobą, aby być przygotowaną na każdą nieoczekiwaną sytuację. Dzisiaj pomówimy o tradycji. Co według angielskich przesądów, które przejęły się także w Polsce, Panna Młoda obowiązkowo musi mieć przy sobie aby zagwarantować małżeństwu szczęście i dostatek?

Są cztery takie rzeczy, o których zapomnieć nie można. Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Każda z tych rzeczy ma ogromne znaczenie i własną symbolikę. Komplet czterech przedmiotów ma zapewnić Parze Młodej szczęście i dostatek. Brak któregokolwiek z elementów, według tradycji, może mieć katastrofalne skutki!

Coś starego: To oddanie odpowiedniej czci tradycji. Wyraz szacunku i pamięci o przeszłości i rodzinnych obyczajach. W ten sposób Panna Młoda pokazuje, że pomimo tego, że wychodzi za mąż, wciąż należy do swojej rodziny i nigdy z niej nie odejdzie. To także symbol połączenia dwóch rodzin w jedną. Najczęściej, jako coś starego wybiera się elementy biżuterii, które były w rodzinie Panny Młodej od dłuższego czasu. Na przykład pierścionek babci.

Coś nowego: Element, którego Panna Młoda nie musi zabierać, ponieważ w większości przypadków, czymś nowym będzie suknia ślubna i dodatki. Jedyny wymóg – element ten musiał zostać kupiony na stałe. To znak otwartości i pozytywnego patrzenia w przyszłość przez Młodą Parę. To także symbol dostatku, który będzie obecny w małżeństwie.

Coś pożyczonego: Według tradycji, ten element ma zapewnić Parze Młodej wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół w trudnych momentach. Szczególnie w kulturze angielskiej, ludzie wierzą, że warto pożyczyć coś od zaprzyjaźnionego małżeństwa, które zbudowało udany związek. Jako dobrą wróżbę kolejnego związku. Najczęściej pożycza się drobny ozdoby, np. spinkę do włosów.

Coś niebieskiego: Kolor niebieski ma w tematyce ślubnej ogromne znaczenie. To symbol czystości, wierności i miłości, a genezę takiego stanu rzeczy znajdziemy na sakralnych obrazach przedstawiających Maryję w niebieskich szatach. Co więcej, od czasów starożytnego Rzymu aż do XIX wieku, Panny Młode często ubierały niebieskie suknie na ślub! Dzisiaj nie jest to już tak często praktykowane, ale w zgodzie ze zwyczajem, warto zadbać o jakiś niewielki dodatek do sukni, np. koronkę lub haft w kolorze niebieskim. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)
 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez operatora serwisu Adrian Grabski ul.Pomorska 82 lok.4 91-409 Łódź i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż modnewesele.com, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę