Dodano 2017-09-13 (komentarzy 0)

Angielska pogoda – niektórzy jej oczekują!

Wróć do listy artykułów

Pochmurno, deszczowo i sennie. Nic dziwnego, że taka pogoda nie kojarzy się jako wymarzona aura na piękny ślub i huczne wesele. A jednak, jak się okazuje, niektóre pary wyczekują takiej pogody, choć już po najważniejszym dniu w swoim życiu. A wszystko za sprawą pewnej zalety, której nie da się odmówić angielskiej pogodzie. 

Zachmurzone niebo, niekiedy nieśmiałe promienie słońca połyskujące pośród chmur. Odblaski światła w każdej kropli deszczu. To dla niektórych fotografów wymarzona sceneria, w której są w stanie stworzyć prawdziwe arcydzieła w trakcie poślubnej sesji zdjęciowej. A jednak bardzo rzadko mają ku temu okazje, ponieważ pary zwyczajnie preferują pogodę bardziej odpowiadającą ich aktualnemu nastrojowi – kolorowemu, szczęśliwemu, pogodnemu.

Sesja ślubna w dopisującej aurze skupia się na uchwyceniu piękna krajobrazu otaczającego Parę Młodą. Jednakże, dla fotografów nie jest to wystarczające wyzwanie. Są to ludzie o duszy artysty, którzy zawsze dążą do perfekcji i poprawy swoich umiejętności. A prawdziwym wyzwaniem jest właśnie angielska pogoda, która ma swój urok, ale najpierw trzeba go odpowiednio dostrzec i wyeksponować. Przez odpowiednie ujęcia, dobór obiektywu i filtrów, wybór scenerii. 

Oglądając plenerowe sesje ślubne w takiej właśnie pogodzie trzeba przyznać, że jest to coś niezwykłego. Dlatego też, coraz większa liczba par decyduje się na sesję w takiej właśnie pogodzie. Na nią trzeba jednak poczekać, zwłaszcza latem. Teraz jednakże okazji do podobnych sesji ślubnych nie zabraknie, zbliża się złota, polska jesień, która przeplata słoneczne dni, a także jesienną, dżdżystą aurę.

 

 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)