Dodano 2017-09-20 (komentarzy 0)

„Uprzejmie prosimy zostawić telefony komórkowe w domu”

Wróć do listy artykułów

Pokolenie Online. Tak o młodszych osobach można byłoby pisać za kilkanaście lat. Tyle tylko, że nic nie wskazuje na to, aby trend bycia zawsze dostępnym miał się zmienić. Aplikacje mobilne, komunikatory, portale społecznościowe, przesiąkamy nimi na co dzień. A najgorsze jest to, że technologia powoli zaburza prawidłowy obraz relacji międzyludzkich. Co zresztą widać na każdej imprezie, gdy połowa gości zamiast dobrze się bawić, siedzi z nosem w smartfonie.

Jak temu zaradzić na weselu? Bardzo prosto! Znany jest humorystyczny zwyczaj, w zgodzie z którym, na niektóre wesela nie możemy wnosić aparatów fotograficznych. Do tej roli uprawniony jest wyłącznie fotograf ślubny. Dlaczego stosujemy takie zakazy? To proste, gdzie duża ilość alkoholu, tam sytuacje, w których nikt nie chciałby zostać uwieczniony na zdjęciu. Święta zasada uroczystości: „Co wydarzy się na weselu, na weselu zostaje” często jest przestrzegana.

A gdyby tak pójść o krok dalej i wystosować zakaz wnoszenia telefonów komórkowych? Oczywiście napisać to w humorystyczny sposób na zaproszeniu, a następnie oddelegować w sali weselnej jedną osobę, która zbierze wszystkie telefony na czas wesela. Oczywiście i tak znajdą się osoby, które łamią ten przepis, ale nikogo nie będziemy przecież zmuszać siłą. Natomiast istnieje szansa, że spora liczba gości rzeczywiście zastosuje się do naszej prośby, dzięki czemu, na sali zapanuje prawdziwe, huczne wesele, gdzie ludzie będą razem tańczyć, rozmawiać, śmiać się i świętować. Bez wychodzenia na zewnątrz w celu „oddzwonienia” lub „odpisania” znajomemu.

Wesele offline, zwyczaj, który powinniśmy zacząć coraz częściej praktykować. Dane statystyczne są alarmujące. Co raz więcej osób uzależnia się od Internetu i smartfona, a konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być bardzo poważne. Dlatego też, podarujmy gościom trochę odpoczynku od ekranów telefonów i sprawmy, aby na naszym weselu nie mieli ani czasu, ani chęci by sięgać do kieszeni. 

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

Schowek (0)